Tarih ve tabiat zengini Kozan'a ziyaretçi akını

Tarih ve tabiat zengini Kozan’a ziyaretçi akını

Tarih ve tabiat zengini Kozan‘a ziyaretçi akını

ADANA – Adana’nın kuzeyinde bulunan tarihi ve doğal hoşlukları ile son yıllarda turizmin gözdesi olan Kozan, hafta sonu yerli binlerce turisti ağırladı.

Adana’nın Kozan ilçesinde bulunan Kozan Belediyesi tarafından restore edilen Kozan Kalesi hafta sonu binlerce ziyaretçiye mesken sahipliği yaparken tarihi Arıkan konağı ve Dağılcak Tabiat Parkı fotoğraf tutkunlarının gözdesi oldu. Çukurova’nın en kıymetli kalelerinden biri olma özelliğine sahip 400 metre rakımlı Kozan Kalesi ilçeye hakim görünümü ile ziyaretçilerini tabiatı ve tarihi ile mest ediyor. Tarihi kale hafta sonu eteklerinde yetişen yöresel lezzet Menengiç ağaçlarından toplanan yemişleri ve kahve ikramı ile ziyaretçilerini ağırlarken, ilçeyi ziyaret edenler tarihi ve tabiatı ile kendine hayran bırakan Kozan Kalesi ve konaklarında hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Kozan Kalesi’ni ziyarete gelen İlknur Durak birinci kere Kozan’a geldik. Kızımızın vesilesi ile geldik ve düzgün ki geldik dedik. Çok beğendik” diye konuştu.

Kale ziyaretçilerinden Büşra Özden ise, “Kozanlıyım fakat baharda burası çok hoş oluyor. Kışın farklı yazın başka hoş. Her vakit gelinmeli bence Kozan’ımıza herkesi bekliyoruz” dedi.

Kozan kalesi çalışanları hafta sonu yoğunluk olduğunu söz ederek, dizi çekimlerine mesken sahipliği yapmış ilçede en çok kale eteklerinde yetişen Menengiç kahvesine ağır talep olduğunu kaydetti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Beril Solmuşgül – Şimdiki