Suriye'de şehit olan polis memleketi Osmaniye'de son seyahatine uğurlandı

Suriye’de şehit olan polis memleketi Osmaniye’de son seyahatine uğurlandı

Barış Pınar Hareket Bölgesi’ndeki Suriye’nin Tel Abyad ilçesinde patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan polis memuru Resul Barutçu’nun cenazesi, memleketi Osmaniye’de toprağa verildi.

Şanlıurfa’daki askeri merasimin akabinde şehit Barutçu’nun (26) naaşı, helikopterle Osmaniye’ye getirildi.

Gebeli Mahallesi’ndeki baba meskeninde helallik alınmasının akabinde şehidin cenazesi merasim için Asri Mezarlık Mescidi’ne götürüldü.

Buradaki merasime şehidin babası Remzi, annesi Döndü ve eşi Öznur Barutçu ile yakınları, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Vali Erdinç Yılmaz, Belediye Lideri Kadir Kara, Adana Jandarma Bölge Kumandanı Tümgeneral Murat Bulut, milletvekilleri, askerler, polisler ve vatandaşlar katıldı.

Tören alanına gelen Çataklı, şehidin babası Remzi, annesi Döndü ile eşi Öznur Barutçu’ya başsağlığı diledi.

Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılan baba Remzi Barutçu, oğlunun fotoğrafını öptü.

İl Müftüsü Ali Çakmak’ın kıldırdığı cenaze namazının akabinde şehit Resul Barutçu’nun cenazesi, Garnizon Şehitliği’nde defnedildi.

Şanlıurfa Akçakale sorumluluk bölgesindeki Tel Abyad’da, terör örgütü PKK/PYD’nin yapmayı planladığı bombalı akın hareketlerinde kullanacağı patlayıcı gereçlere müdahale esnasında dün patlayıcılar infilak etmiş, olayda 2 polis memuru ile 1 lokal polis şehit olmuş, 7 polis memuru ile 4 lokal polis yaralanmıştı.

Kaynak: AA / Muzaffer Çağlıyaner – Şimdiki