SPOR TFF Lideri Büyükekşi'den Ankaragücü'ne ziyaret

SPOR TFF Lideri Büyükekşi’den Ankaragücü’ne ziyaret

TFF Lideri Büyükekşi’den Ankaragücü‘ne ziyaret

“Kadın futbolunu önemsiyoruz”

“Özümüze dönmemiz gerekiyor”

“Biz hiç kimseden hiçbir formda etkilenmeyiz”

“Herkes çıkıp futbolunu oynasın”

Ercan CET – Alper ŞAŞMAZ / ANKARA, (DHA)-

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi, başşehrin futbol kulüplerini ziyaret etmek üzere bugün Ankara’ya geldi. Birinci olarak MKE Ankaragücü‘nü Tandoğan Tesisleri’nde ziyaret eden Büyükekşi, beraberindeki heyetle bir arada kulüp lideri Faruk Koca ve yöneticilerle birlikte yaklaşık 2 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Altyapı projelerine ait yapılan görüşmenin akabinde Büyükekşi ve Koca basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ: ???????ANTRENÖR EĞİTİMLERİ FİYATLARINI TFF ÖDEYECEK

10 yıllık strateji planı hazırladıklarını ve ‘Double Pass’ ile bir proje başlattıklarını söz eden TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, “Şu anda bilhassa Üstün Lig’deki gruplarımızın evvel başındaki teknik sorumluları, daha sonra da 6 yaş ila 19 yaş ortası her ekipten 10 antrenörü eğiteceğiz. Bunların bütün fiyatlarını TFF ödeyecek. Bundan sonra yapılacak akademi tesislerinde bu bütçeden faydalanabilecek. Bu da Türk futboluna büyük bir katkı sağlayacak. İnşallah önümüzdeki 1 yıllık periyotta antrenörlerin eğitimi olacak. Daha sonra da bir taraftan akademilerin kontrolü olacak. Bu proje çok kıymetli bir proje. Türk futbolu açısından birebir eğitimi görmüş öğrencileri Türk futboluna kazandırmak ismine bir çalışma olacak. Ankaragücü

“ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ZİYARET EDECEĞİZ”

Muş’ta kızların erken yaşta evlendirilmesinin önüne geçmek hedefiyle 2013 yılında kurulan Yağmur Spor Bayan Futbol Kadrosu’nun şampiyon olmasına ait soruyu yanıtlayan Büyükekşi, şu sözleri kullandı:

“Muş’taki bayan futbol ekibi, kızlarımız çocuk yaşta gelin olmasın diye bir proje başlattı ve şampiyon oldular. Birinci işe başlar başlamaz bayan futbolunu şube olarak ayırdık. Önümüzdeki yıllarda daha hoş şeylerin olacağına inanıyoruz. Dünyada her geçen gün bayan futbolu çok daha yüksek yerlere geliyor. Önümüzdeki ağustos ayında bayan dünya futbol şampiyonası olacak. Biz de bayan futbolunu önemsiyoruz. Tahminen vazife süremizde kadromuza nasıl takviye verebiliriz diye ziyarette bulunuruz. Doğuda çocuk yaşta gelin olma olayı geçtiğimiz günlerde daima gündemdeydi. Bilhassa eğitimi öne almamız gerekiyor, kızlarımızın okula gitmesi, düzgün eğitilmesi son derece kıymetli. Biz de TFF olarak takviye vermek için önümüzdeki günlerde bir ziyarete gidebiliriz yahut onlar ziyaret edebilir. Husus daha çok yeni, gündemimize alacağız.”

FARUK KOCA: FUTBOLUN SORUNLARI ÇOK FAZLA

Ziyaretlerinden dolayı Büyükekşi’ye teşekkür eden MKE Ankaragücü Lideri Faruk Koca ise, futbolun paydaşlarının harekete geçirilmeden futbolun kalitesinin ve marka pahasının artırılamayacağını söyledi.

Bunun için de akademilerin gelişiminin olmazsa olmaz olduğunu vurgulayan Koca, “Futbolu gelişim gösteren her bölgesini federasyon liderinin bizatihi kendisinin ve grubunun ziyaret etmesinin, Anadolu’daki futbol potansiyelinin harekete geçirilmesi manasında kıymetli bir takviye olarak görüyoruz. Tabi ki sorunlar var. Futbolun sorunları çok fazla. Sorunları konuşmak başka bir şey, sorunlar üzerinden konuşarak manipülasyon yapmak farklı bir şey. Etik kıymetler çerçevesinde futbolun marka bedelini geliştirmemiz lazım. Bütün futbol kulüplerine başka perspektifte bakarak futbolun marka kıymetini artıracak her adımı Ankaragücü olarak destekliyoruz. Danışarak, birbirimize takviye olarak bu mümkün olacaktır” diye konuştu.

Büyükekşi, açıklamalarının akabinde Gençlerbirliği Kulübü’nü ziyaret etmek üzere tesislerden ayrıldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel