SOL Parti, Kemal Kılıçdaroğlu'na oy daveti yapıyor

SOL Parti, Kemal Kılıçdaroğlu’na oy daveti yapıyor

SOL Parti Liderler Konseyi üyesi Lider İşleyen, Ankara’daki halk buluşmasında, “Felaket iktidarına son vermek için, saray rejimini yenmek için SOL Parti, Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyor. Kemal Kılıçdaroğlu’na oy daveti yapıyoruz. Hepimizin sorumluluğudur. Bu seçimde yalnızca iki seçenek var. ya bu karanlık diktatörlük devam edecek ya da ona son vereceğiz. Öteki seçenek yok. Hepimizin sorumluluğu, bu seçimi 14 Mayıs‘ta bitirmek, tek çeşitte. İkinci bir baht vermeden, 15 Mayıs’ta bu memlekete bir zafer armağan etmek” dedi.

SOL Parti, bugün Ankara Batıkent’te halk buluşması düzenledi. Vedat Dalokay Parkı’nda düzenlenen buluşmaya, İlkay Akkaya, Cengiz Bozkurt, Selçuk Balcı, Hasan Tatar da katıldı. Buluşmada konuşan SOL Parti Liderler Konseyi üyesi Lider İşleyen, şunları söyledi:

“14 GÜN SONRA DAİMA BİRLİKTE BU KARANLIĞA SON VERECEĞİZ”

“21 yıldır aldanmadık, yanılmadık. 21 yıldır, bir an olsun ümitsizliğe kapılmadık. 21 yıldır, tek bir saniye teslim olmadık, geri adım atmadık. Kelamı fazla uzatmayacağız. Zira bu karanlık, 21 yıldır gereğinden fazla uzadı. 21 yıldır bu memleket, bu karanlığa mahkum edildi. 14 günümüz kaldı. 14 gün sonra daima birlikte bu karanlığa son vereceğiz. Bu felaket iktidarını, bu zorbaları, bu gericileri memleketimizin zirvesinden alaşağı edeceğiz. Bugün Ankara’da iki meydan kuruldu. Bir tanesi orada, bu ülkeyi 20 yıldır karanlığa boğanların karanlık meydanı. İşte burada, devrimcilerin meydanı var, aydınlığın meydanı var. Bu aydınlık, bu ülkenin hoş insanlarının kalbinden fışkırıp büyüyen bu aydınlık, o karanlığı yenecek.

“KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA OY DAVETİ YAPIYORUZ”

Seçimlerin temel manasını hepimiz çok âlâ biliyoruz. Bu seçimlerin bir tane temel manası var. O da bu gerici, soyguncu; halk, bayan, gençlerin düşmanı bu iktidarı göndermek. Tek adam rejimine son vermek. SOL Parti, 21 yıldır bu faşist iktidara karşı büyük bir sorumlulukla çaba etti. O yüzden ‘ 14 Mayıs‘ta da bu memlekete ve bu ülkenin hoş beşerlerine karşı sorumluluğumuzdur’ dedik. Felaket iktidarına son vermek için, saray rejimini yenmek için SOL Parti, Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyor. Kemal Kılıçdaroğlu’na oy daveti yapıyoruz. Hepimizin sorumluluğudur.

“YA BU KARANLIK DİKTATÖRLÜK DEVAM EDECEK YA DA ONA SON VERECEĞİZ”

Bu seçimde yalnızca iki seçenek var. ya bu karanlık diktatörlük devam edecek ya da ona son vereceğiz. Öbür seçenek yok. Hepimizin sorumluluğu, bu seçimi 14 Mayıs‘ta bitirmek, tek çeşitte. İkinci bir baht vermeden, 15 Mayıs’ta bu memlekete bir zafer armağan etmek. Hepimizin, bütün yurtseverlerin, ülkesini seven herkesin sorumluluğudur.

“14 GÜN GECEMİZ, GÜNDÜZÜMÜZ BİRLİK VE DAYANIŞMA İÇERİSİNDE ÇALIŞMAYLA GEÇECEK”

Sicili hileyle, zorbalıklarla bozuk bu iktidar, seçim yaklaştıkça tehditler savurmaya başladı. Bütün muhalefeti ve bütün toplumu sindirerek, korkutarak iktidarlarını sürdürmeye çalışacaklarını ilan ediyorlar. Biz de buradan ilan ediyoruz ki ne yaparsanız yapın, hangi hileye, zorbalığa başvurursanız başvurun, bu memleketi asla ancak asla size teslim etmeyeceğiz. Onların tehditlerine, korkutmalarına pabuç bırakmayalım. Güçlü olan biziz. 14 gün gecemiz, gündüzümüz birlik ve dayanışma içerisinde çalışmayla geçecek. 14 Mayıs sabahından 15 Mayıs sabahına kadar, bu ülkeye güneşli bir günü armağan edene kadar, ellerimizi hiç bırakmadan birbirimize tutunarak uğraş edeceğiz. Biz kazanacağız.”

Kaynak: ANKA / Siyaset