SİNAN OĞAN: BÜTÜN ANKETLERİ ALTÜST EDECEĞİZ

SİNAN OĞAN: BÜTÜN ANKETLERİ ALTÜST EDECEĞİZ

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, Denizli ziyareti kapsamında düzenlediği basın toplantısında, bütün anketleri altüst edeceklerini belirtip, “Yapılan bütün seçim varsayımlarını altüst edeceğiz. Biz seçimin son haftasına girdiğimizde bu sayıların katlanarak büyüyeceğini söyleyebiliriz” dedi.

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, Denizli ziyareti kapsamında birinci olarak bir restoranda basın toplantısı düzenledi. İttifak üyesi partililerin katıldığı toplantıda konuşan Sinan Oğan, kendilerinin yaptığı çalışmayla oy oranlarının yüzde 10’un üzerinde olduğunu büyük bir gurur ve keyifle açıklamak istediğini, yapılan bütün anketleri altüst edeceklerini söyledi. Oğan, seçimin son haftasına girildiğinde bu sayıların katlanarak kendilerine olan takviyenin büyüyeceğini kaydetti. Oğan, daima bir plan çerçevesinde işlerini yürüttüklerini belirtip, “Hepsinden daha az imkana sahibiz ancak hem siyaset aklı hem toplumda ayağımızı bastığımız taban hepsinden daha sağlam. Biz, Türk milliyetçileri, Atatürkçüler, vatanseverler, tahterevalli siyasetinden bıkanlar, köhne siyasetten yorulanların, Türkiye’nin son 20 yılından gına gelmiş herkesin ortak adresi haline geldik. Anketlerden çıkarttığımız artık bize karşı oy kaybetmeye başladıkları. Bu halde devam ederse günün sonunda ipi göğüsleyen taraf, ikinci tipe kalan taraf biz olacağız kanaatindeyiz. Seçimlerin ikinci çeşide kalacağını artık net bir halde söyleyebilirim. Şimdiye kadar bunu varsayımlar üzerinden tabir ediyorduk. Ancak bugün itibariyle seçimlerin ikinci cinse kalacağını ve bizim de oy oranımızı giderek artırdığımızı söylemek isterim. Hem kamuoyunda yaptığımız çalışmalar hem vilayet ziyaretlerimiz çok önemli ses getirmeye başladı” dedi.

‘SEÇİMLERİN YAZGISINI TÜRK MİLLİYETÇİLERİ BELİRLEYECEK’

Seçmende, ‘Sinan Oğan çok uygun bir isim sanki kazanamaz mı, oylarımız boşa masraf mi?’ üzere bir algı olduğunu söz eden Oğan, “Biz bu algıyla bilhassa son bir haftadır çaba ediyorduk. Artık vatandaşımızda bu algının yavaş yavaş kırılmaya başlandığını, verilen oyların boşa gitmediğini, bir kısım insanların, ‘Tek bir oy çıksa bile sandıktan, o benim oyumdur’, ‘Benim yerim aşikâr olsun, tarafım belirli olsun; iki berbattan birini seçmek zorunda kalmayacağım. En azından vicdanım rahat olarak sandıktan ayrılacağım’ dediğini duyuyorduk. Artık ise artık, ‘Hem vicdanım rahat hem de kazanmaya olan ümidimiz çok daha arttı’ kelamlarını duyuyoruz. O nedenle seçimlerin mukadderatını, ‘Türk Milliyetçileri belirleyecek’ diye yola çıktığımızda, HDP ve HÜDA PAR’ın artık bu ülkede kilit parti olmayacağını, kilit yapı olmayacağını bir el tarafından HÜDA PAR’ın bir ittifaka, HDP’nin bir ittifaka eklemlendiğini biz Türk milleti ve Türk milliyetçileri olarak bu oyunu bozacağımızı söz etmiştik. Bugün gururla söyleyebilirim ki Türkiye artık ne HDP’ye ne HDP’li ittifaka ne HÜDA PAR’a ne HÜDA PAR’lı ittifaka mecbur değil. Artık Cet İttifakı var. Atalarımızdan gelen Türk milliyetçilerinin ve Atatürk’ün müsaadeden giden vatanseverlerin oluşturduğu Cet İttifakı var” diye konuştu.

‘CUMHURBAŞKANI ADAYLARININ KONUŞABİLECEKLERİNİ GÖSTERMEK İSTEDİM’

Seçimlerin son haftasına girildiğinde yarışın daha da kızışacağını, Türkiye’yi germeye çalışacaklarını söz eden Oğan şöyle devam etti:

“Hatırlarsanız cumhurbaşkanı adaylarından randevu talep etmiştim. Seçim güvenliği gündemli bu randevu talebimizi Kılıçdaroğlu ve İnce olumlu karşılık vermişti ve kendileri ile görüşmüştük. Benim bir bilinmeyen gündemim vardı. Bu zımnî gündemim cumhurbaşkanı adaylarıyla görüşürken hem seçim güvenliğini konuşalım hem de Türk milletine cumhurbaşkanı adaylarının cenge gitmediğini, arbedeye gitmediğini, savaşa gitmediğini, cumhurbaşkanı adaylarının konuşabileceklerini göstermek istedim. İnce ve Kılıçdaroğlu ile görüşmemiz toplumun bütün katmanlarında müspet tesir yarattı. Maalesef ki Erdoğan’dan bugüne kadar randevumuza olumlu yahut olumsuz rastgele bir geri dönüş almadım. Buradan davette bulunuyorum; Sayın Erdoğan, cumhurbaşkanı adaylarının görüşebileceğini, konuşabileceğini, toplumun seçime gittiğini, savaşa gitmediğini, sonuçta dört cumhurbaşkanı adayından birisinin seçimi kazanacağını lakin kim kazanırsa kazansın, başka üç adayın bu toplumun içinde büyük bir dayanağa sahip olacağını o sebeple de bizlerin konuşmamız gerektiğini, toplumu germememiz gerektiğini bilmenizi isterim.”

‘KİMSENİN ÖTEKİLEŞTİRİLMESİNE, DIŞLANMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ’

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni