SGK'da "10 bininci aylık" sevinci

SGK’da “10 bininci aylık” sevinci

Kısa ismi EYT olan emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesinin yasalaşmasıyla birlikte hummalı bir çalışmaya koyulan Toplumsal Güvenlik Kurumu (SGK) Kayseri Vilayet Müdürlüğü’nde 10 bininci emekliye maaşı bağlandı.

Milyonlarca vatandaşın beklediği EYT ilgili düzenlemeleri içeren Toplumsal Sigortalar ve Genel Sıhhat Sigortası Kanunu ile 375 sayılı Kanun Kararında Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Şurasında kabul edilerek yasalaşmıştı. EYT düzenlemesinin maddeleştiği birinci günden bu yana SGK Kayseri Vilayet Müdürlüğü’nde hummalı bir çalışma başladı. Ramazan ayı içerisinde sahurlar dahil olmak üzere mesaisine devam eden SGK Kayseri Vilayet Müdürlüğü işçisi 10 bininci emekliyi aylığına bağlamanın sevincini yaşıyor.

Çalışma arkadaşlarını tebrik eden SGK Kayseri Vilayet Müdürü Hacı Ali Hasgül, çalışanının tarihi bir ana şahitlik ettiğini söyleyerek, “Arkadaşlar tarihi bir ana şahitlik ediyorsunuz. Size ay sonuna kadar verdiğim maksadı 28 Nisan saat 18.28’de tamamladığınız için teşekkür ediyorum. 10 bininci aylık bu ay Ercan Sönmez’e güzel olsun. Kendisine de bu durumu birazdan telefonla bildireceğiz. İnsanüstü çalışmanızdan ötürü ben şahsım, devletim ve milletim ismine hepinize şükranlarımı sunuyorum. Güzel olsun. 10 bininci aylığımız bağlandı” biçiminde konuştu. – KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal