Şehitkamil Kuzeyşehir Ünite Merkezi'nin açılışı yapıldı

Şehitkamil Kuzeyşehir Ünite Merkezi’nin açılışı yapıldı

Şehitkamil Belediyesi tarafından üretimi tamamlanan Kuzeyşehir Ünite Merkezi, düzenlenen merasimle hizmete açıldı.

Gaziantep‘te, yeni yerleşim bölgesi olarak dikkat çeken Kuzeyşehir bölgesinde Şehitkamil Belediyesi tarafından imali tamamlanan ve içerisinde pazar yeri, kütüphane, çocuk kütüphanesi, kadın-erkek taziye meskeni, kurs merkezi, dükkanlar ve açık otopark bulunan Kuzeyşehir Ünite Merkezi, hizmete düzenlenen merasimle hizmete açıldı.

Kuzeyşehir Ünite Merkezi hakkında bilgi verdi

Açılışı yapılan Kuzeyşehir Ünite Merkezi hakkında bilgi veren Şehitkamil Belediye Lideri Rıdvan Fadıloğlu, “Bu tesis 4 bin 600 metrekare alan üzerine oturtulmuş, iki kattan oluşan toplam 5 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip. Bu bölgede nüfus yoğunluğuyla birlikte yeni ticaret alanlarına muhtaçlık duyulmuştu. Burada yapılan planlama ile 80 pazarcının hizmet verebileceği Pazar yerimiz var, üst katta kadın-erkek taziye konutu var, yeniden vatandaşların gereksinimini görebilecek 11 ticari ünitemiz var, gençlerimiz ve çocuklarımızın eğitimlerine takviye olmak için 400 kişilik olağan kütüphane ile 50 kişilik çocuk kütüphanesi var. Ayrıyeten hanım kardeşlerimiz için de bir de kurs merkezi oluşturduk. Vatandaşlarımızın daha rahat yaşayabileceği yerleri elde edebilmek ismine bu üzere faaliyetlerimizi devam ettireceğiz” dedi.

“Hizmetin en hoşu yapılıyor”

Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin ise tamamlanan ünite merkezinin örnek bir hizmet olduğunu belirterek, “Rıdvan liderimiz hizmetin en hoşunu yapar. Burada eser ortada. Bu hizmet için Rıdvan lider ve grubuna çok teşekkür ediyoruz” sözlerini kullandı.

“Vatandaşlarımızın talebi ve gereksinimi karşılandı”

Gaziantep Valisi Davut Gül ise, “Rıdvan lider ve takımına teşekkür etmek gerekiyor. Kuzeyşehir süratle gelişiyor ve gelişirken de muhtaçlıklar değişiyor. Bu gördüğümüz toplumsal tesisler ve dükkanlar da vatandaşlarımızın talebi ve gereksinimi olan kıymetli tesislerdi. Hem büyükşehir belediyemiz hem de ilçe belediyelerimiz bu manada üzerlerine düşeni ziyadesiyle yapıyor” halinde konuştu.

“Çok hoş bir eser ortaya konmuş”

AK Gaziantep Milletvekili adayı ve eski adalet bakanı Abdulhamit Gül de, “Bugün burada vatandaşlarımızın gereksinimi ve talebi olan, içerisinde pazar yeri, kütüphane, çocuk kütüphanesi, kadın-erkek taziye meskeni, kurs merkezi, dükkanlar ve açık otopark bulunan Kuzeyşehir Ünite Merkezi üzere çok hoş bir eser ortaya konmuş. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu merkez vatandaşlarımıza iyi olsun” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde Kuzeyşehir Ünite Merkezi’nin açılışı yapıldı. Açılış merasimine, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Lideri Rıdvan Fadıloğlu, AK Gaziantep Milletvekili adayı ve eski adalet bakanı Abdulhamit Gül ile öbür protokol üyeleri ve yüzlerce vatandaş katıldı. – GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî