Şehit Muhammet Koçak memleketi Van'da son seyahatine uğurlandı

Şehit Muhammet Koçak memleketi Van’da son seyahatine uğurlandı

Şırnak‘ta askeri işçisi taşıyan otobüsün kaza yapması sonucu şehit düşen askerlerden 25 yaşındaki kontratlı er Muhammed Koçak’ın cenazesi, Van‘ın Erciş ilçesinde toprağa verildi.

Şırnak’taki merasimin akabinde Erciş ilçesine uğurlanan Şehit Koçak, baba ocağının bulunduğu Gölağzı Mahallesi’ne getirilerek helallik alındı. Akabinde kortej eşliğinde mahalledeki cami avlusuna getirilen şehit Koçak için cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazının akabinde şehidin naaşı, kortej eşliğinde Gölağzı Mahallesi’ndeki aile mezarlığında gözyaşları ve dualar eşliğinde defnedildi.

Şehit Muhammet Koçak’ın uzman çavuşu olan kardeşi Sadık Koçak da üniformasıyla ve şehidin fotoğrafını taşıyarak merasime katıldı. Şehidin tabutuna sarılan nişanlısı, annesi ve yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.

Törene Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Lider Vekili Ozan Balcı, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Jandarma Asayiş Kolordu Kumandanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi, Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, 6’ncı Hudut Tugay Kumandanı Tuğgeneral Yüksel Kolcu, Erciş Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, Vilayet Emniyet Müdürü Atanur Aydın, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile ilçe sakinleri katıldı. – VAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî