SBB sarsıntı bölgesinde 750 bin kişilik sıcak yemek dağıttı

SBB sarsıntı bölgesinde 750 bin kişilik sıcak yemek dağıttı

Samsun Büyükşehir Belediyesi (SBB), 6 Şubatta meydana gelen ve 11 ili etkileyen zelzele felaketinin akabinde zelzelenin ikinci gününden itibaren bölgede besin sürece merkezi kurarak afetzedelere 750 bin kişilik sıcak yemek verdi.

Kahramanmaraş merkezli olarak 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen sarsıntı felaketinin çabucak akabinde gruplarını bölgeye sevk eden SBB, sarsıntının ikinci gününde bölgede besin sürece merkezi kurdu. SBB, bu vakte kadar afetzedelere 750 bin kişilik sıcak yemek verdi. Ramazan ayı mühletince iftar ve sahurlarda yemek dağıtımı sürerken, her gün 7 bin 500 kişilik sıcak yemek dağıtımı yapılıyor.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Samsun Anakent Turizm A.Ş. Genel Müdürü Fatih Karaçor, “Kahramanmaraş sarsıntısının ikinci günü Elbistan ilçesinde Besin Sürece Merkezi’ni kurup çabucak sıcak yemek dağıtımına başlamıştık. Takımlarımız bölgede çalışmalarını sürdürüyorlar. Kahramanmaraş 12 Şubat ilçesindeki Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi yerleşkesinde sıcak yemek dağıtımımız devam ediyor. Ramazan ayında iftar ve sahurda vatandaşlarımıza yemek ikramımız devam etti. Hala sıcak yemek dağıtımına devam ediyoruz. Bu vakte kadar toplamda 750 bin kişilik sıcak yemeği afetzede vatandaşlarımıza ikram ettik. Şuan her gün 7 bin 500 şahsa sıcak yemek vermeye devam ediyoruz” diye konuştu.

SBB Lideri Mustafa Demir, “Ekiplerimiz zelzeleden sonra süratlice bölgeye ulaşıp çalışmalar yaptılar. Birinci evrede en kıymetli gereksinimlerden olan sıcak yemek temini noktasında bir çalışma yapmıştık. İkinci günden itibaren sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirmeye başladık. Ramazan ayı içinde de bu çalışmamız devam etti. Hala günde 7 bin 500 kişilik sıcak yemek dağıtımına devam ediyoruz. Sarsıntının izleri silinene kadar Büyükşehir Belediyesi olarak bölgede olmaya devam edeceğiz. Onları yalnız bırakmayacağız. Özveriyle bölgede misyon yapan Büyükşehir belediyesi işçimize bir defa daha teşekkür ediyorum” dedi. – SAMSUN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî