Sanayi bülbülü... Gündüz endüstride akşamları sahnede hünerini sergiliyor

Sanayi bülbülü… Gündüz endüstride akşamları sahnede hünerini sergiliyor

Sanayi bülbülü… Gündüz endüstride akşamları sahnede hünerini sergiliyor

DENİZLİ – Denizli’de gündüzleri kendine ilişkin iş yerinde araç tamiri yapan genç, akşam ise işyerini kapattıktan sonra da yerlerde sahne alıyor.

Denizli 3. Sanayi Sitesi’nde tam 16 yıldır motor tamir ustalığı yapan Mehmet Erten, akşamları da çeşitli yerlerde sahne alarak ekmeğini kazanıyor. Çok sevdiği gitarını motor atölyesinde de bırakmayan Erten, müzik yaparak hem kendine hem de yanında çalışan arkadaşına moral oluyor. Bunalan iş yeri komşuları da Erten’in hoş sesini dinleyerek, rahatlama imkanı buluyor. Sabahtan akşam saatlerine kadar tamirhanesinde hem araç tamir eden hem de müzik yapan Erten, akşam oluğunda öbür işine koşuyor. Yerlerde solistlik yapan Erten, 15 yıldır da müzik yapıyor. Çeşitli albümleri bulunan Erten, genel olarak pop müzik ya da pop rock müzik yaparak ikinci işinden de ekmeğini çıkarıyor. Erten orta sıra bölgede düzenlenen şenliklerde de sahne alıyor. İki işi de severek yaptığın kaydeden Erten’in müşterileri de hayli durumdan mutlu.

“Sabahları sanayideyim ve akşamları sahnede otomobil tamircisiyim”

Tamirhanede çalışarak ekseriyetle geçimi sağladığını söyleyen Mehmet Erten, “Sabahları sanayideyim ve akşamları sahnede otomobil tamircisiyim. 2007 yılında başladım. Küçük tamir atölyesinde 15-16 yıldır da faal olarak endüstride devam ediyorum. Müziğe de 2008 yılında abimin kurduğu bir küme sayesinde başladım. Onlarla birlikte yanlarında yetişe yetişe artık etkin olarak profesyonel müzik hayatına devam ediyorum. Çeşitli bistro yerlerinde yahut şenliklerde sahne alıyorum. Genelde pop ve pop rock biçimi üsluplarda söylerim ancak her biçimde da söyleyebilirim” dedi.

“Ara sıra çocuklarımızı getiriyoruz”

Tamirci olarak çalışan Hurşit Özdemir ise “7 yıldır sanayi bölümündeyim çalışıyorum. 8 aydır da Mehmet’in yanında çalışmaya başladım. Allah’ın müsaadesiyle her gün neredeyse 5-6 klipini çabucak hemen dinliyoruz. Kendi severek söylüyor” diye konuştu. Halil Kara da “Her vakit sesinden mutluyuz akşamları konser veriyor. Orta sıra çocuklarımızı getiriyoruz. Burada konser verdiriyoruz. Gitar çaldırıyoruz. Konseri tamirhanede de veriyor dışarıda şeylere de gidiyor” biçiminde konuştu. Müşterisi Resul Fazilet, “Devamlı otomobilimizin tamirini arızasını gidermek için Mehmet Beyefendiye geliyoruz. Buraya geldiğimizde de bize konser veriyoruz. Sağ olsun severek dinliyoruz” tabirlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Atilla Özer – Şimdiki