Rıdvan Dilmen'den Sivasspor maçı sonrası bomba Jorge Jesus tespiti: Bilmediği için bu türlü

Rıdvan Dilmen’den Sivasspor maçı sonrası bomba Jorge Jesus tespiti: Bilmediği için bu türlü

Sivasspor‘u 3-1’lik skorla geçen Fenerbahçe tepe takibini sürdürdü. Sarı-lacivertlilerin rahat kazandığı çabayı ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, TV8.5’ta kıymetlendirdi.

“FENERBAHÇE GÜLE OYNAYA ŞAMPİYON OLABİLECEK MAÇLAR KAZANIYOR”

Dilmen yaptığı değerlendirmede, “Fenerbahçe’nin puan ortalaması düzgün fakat Galatasaray’ın çok güçlü bir takımı var. Jesus dönem başında göze beğenilen gelen oyunu daima rotasyon yaparak kaybetti. Her oyuncunun her mevkide oynayacağını bilmek bu ligi bilmemektir. Galatasaray biraz sallansa Fenerbahçe güle oynaya şampiyon olabilecek maçlar kazanıyor.” sözlerini kullandı.

Rıdvan Dilmen’in açıklamalarının tamamı şöyle:

“GALATASARAY’I YÜZDE YÜZ ETKİLEYECEKTİR”

“Uzun maratonlarda iki şeyden nefret ederim. Fenerbahçe yense, yenilse falan… Fenerbahçe’nin galibiyeti derbide Galatasaray’ı yüzde yüz etkileyecektir. Fenerbahçe şampiyonluk yarışında hala geride. En son kaybettiği maç Beşiktaş maçı. Böylesine travmatik problemlerden sonra bu yarışta hala olmak kolay değildir. İki kıymetli rakibine kaybettiği halde seri yakalayıp yarışta durmayı başardı.

“ZORBAY KÜÇÜK ÂLÂ MAÇLAR YÖNETİYOR”

Hesapta yokken Valencia’nın sakatlanmasıyla oyuna giren Rossi, enteresan bir golle ekibini öne geçirdi. İrfan Can, taktik faul yapacakken Galatasaray maçındaki üzere kırmızı kart gördü. Katiyen yanlışsız bir ihtar geldi VAR’dan. Zorbay Küçük yeterli maçlar yönetiyor.

“MENTAL OLARAK EN YORGUN MAÇ SONLARINDAN BİRİNİ YAŞADI”

Premier Lig’de yanılgı olmuyor mu? Zorbay Küçük oyunu oynatıyor. Bu futbolcu ve teknik adam için çok değerlidir. Ruhsal olarak çok sıkıntı bir maça gittiler. 4-5 maçtır bu türlü. Nasıl olsa yenerim havasıyla bir maça gitmek öbür bir şeydir. Jorge Jesus mental olarak en yorgun maç sonlarından birini yaşadı. Maçta en az 3-4 oyuncu farklı mevkilere geçti. Peres ve Arao’yu taktik olarak çok başarılı buldum. Oyun içinde 0-0 gitmesine karşın Valencia’dan sonra Jesus çabucak sistemi değiştirdi.

“MAÇ BERABERE BİTSE NE OLURDU?”

Fenerbahçe çok fazla duran top vermeye başlayınca Jesus, Serdar Dursun’u oyuna aldı. Oyunun son kısmı ile ilgili hiçbir oyuncu hakkında yorum yapmak istemiyorum. İrfan Can arkadaşlarını herkesten fazla tebrik etmeli. İşler güzel giderken grubunu 10 kişi bırakıyorsun. Maç berabere bitse ne olurdu?

“FENERBAHÇE SON 3 YILDA HERKESTEN ÖNDE”

Fenerbahçe geçen hafta 3-3’e yakalandı. Hocanın eksiklerini söyleyeyim. Şayet sen 2-0 öndeysen kontrataktan gol yiyemezsin. Puan ortalama istatistiklerine baktığımızda Fenerbahçe son 3 yılda herkesten önde.