Özyılmaz; Türkiye yüzyılı ile kayıpları geri alacağız

Özyılmaz; Türkiye yüzyılı ile kayıpları geri alacağız

Önceki periyot AK Parti Erzurum Milletvekillerinden Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Siyasetler Şurası Üyesi Prof. Dr. Ömer Özyılmaz, Erzurum’da ki seçim seyahatlerinde Oltu ve Narman’a çıkarma yaptı. Akabinde sonraki günde Tekman’da esnaf gezisi yapan Eski Milletvekili Özyılmaz’a ilginin ağır olduğu görülürken, esnaf ve vatandaşlarla görüşen Prof. Dr. Özyılmaz, bilhassa Türkiye Yüzyılı vizyonuna atıfta bulundu.

Vatandaşlara Millet ittifakı ile ilgili ihtarlarda bulunan Özyılmaz, “Unutmayın! Bu millet tam 100 yıldır CHP’ye hiç yüz vermemiş; ona karşı daima direnmiştir. Birinci kere Müslümanların içinden bir küme çıkmış, CHP’li bir Marksisti cumhurbaşkanı yapmak için çalışıyor. Siz bunu güzel düşünün! Tarih hocası Meral Akşener’i.. Osmanlı’ya ve İngiliz mandacısı İttihat ve Terakki Partisi ağzıyla ulu hakan Abdülhamid’e yaptığı hakaretten ötürü, biavnillah Osmanlı ve onun halis evladı Abdülhamid’in ruhu çarptı. Onun için Akşener tutarsızlaştı, mantıksızlaştı ve eli ayağına dolaştı. Artık seçime 15 günden az bir vakit kaldı. İbreler tekrar milletin ferasetini gösteriyor. İnanıyoruz ki halkımız istikrardan ve gerçek manada hizmetten yana halini koyup herkese hak ettiği yanıtı verecektir” dedi.

Vesayetçilerin Dayatması Erdoğan ile Sona Ermiştir

Önceki Devir AK Parti Erzurum Milletvekillerinden Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Siyasetler Konseyi Üyesi Prof. Dr. Ömer Özyılmaz, AK Parti iktidarı ile vesayetçilerin dayatma tekniklerinin artık son bulduğuna dikkat çekti. Özyılmaz, “Eski Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı seçimini, ‘vesayetçiler’ dayatma yoluyla yapardı. Artık siyasal partiler hür iradeleriyle bunu yapıyor. Ülkemizde birinci sefer gerçekleşen bu gelişme vesayetin yıkıldığını, demokrasinin temel olduğunu gösterir. Bunu ülkemize Erdoğan kazandırmıştır. Osmanlı, son yüzyılını, İttihat ve Terakki Partisiyle kaybetti. Genç Cumhuriyetimiz, birinci yüzyılını, tıpkı zihniyetin devamı olan CHP’nin milletimizin inancıyla verdiği arbedeyle geçirdi. Millet olarak bunlardan kurtulacak, kayıplarımızı inşallah Türkiye Yüzyılı ile geri alacağız” diye konuştu. – ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset