Okan Buruk'tan şampiyonluk için umutlanan ezeli rakipleri kızdıracak açıklama

Okan Buruk’tan şampiyonluk için umutlanan ezeli rakipleri kızdıracak açıklama

Süper Lig’in 32. haftasında Beşiktaş, geriye düştüğü derbide Galatasaray‘ı 3-1 mağlup etti. Beşiktaş‘ın gollerini Saiss, Amir ve Aboubakar kaydetti. Aslan’ın tek sayısı Icardi’den geldi. Beşiktaş tepe için umutlanırken, önder Galatasaray, Vodafone Park’ta yara aldı. Okan Buruk, karşılamanın akabinde şampiyonlukla ilgili tezli açıklamalar yaptı.

“TARAFTARIMIZ MERAK ETMESİN, ŞAMPİYONUZ”

Okan Buruk’un maç sonu yaptığı açıklamada, “İlk kez derbi kaybettik. Taraftarımız merak etmesin, bu dönem şampiyonuz” dedi.

İşte Buruk’un açıklamaları:

“BU TIP MAÇLARDA KIRILMA ANLARI OLUYOR

“53-58 ortası 3-4 tane talih verdik. İki orta saha oyuncumu yanıma çağırmıştım. Berkan ve Midtsjö’yü alacakken kişisel yanılgıdan gol yedik. Sonra ofansif ataklarımız oldu. Buradan sonuç alabilirdik. Giren hamle oyuncuları bizi daha canlı tuttu. Final paslarını daha güzel yapsak 2-2 olabilirdi. O talihler bize geldi. Devamında yediğimiz bir gol, 3-1’lik bir yenilgi. Üzgünüz. Niçin üzülüyoruz? Kaybettiğimiz için. İkincisi istediğimiz oyunu sergileyemediğimiz için. İstek ve istek var lakin bu çeşit maçlarda kırılma anları oluyor. Birinci golden sonra kırıldık. İkinci yarıda bir yerden sonra kırıldık.

“BU SENARYOYU VERSELER KABUL EDERDİK”

Başımız dik. Şu an ligde başkanız. Maçtan evvel de söyledim. Bugün tahminen dönem başında bu haftaya, 5 maç kala 3 puan önde gireceksiniz deseler alışılmış ki kabul ederdik, isterdik, hayal ederdik. Avantajımız vardı, daha yüksek puanlıydı. Bunu sürdüremedik ancak 3 puan öndeyiz. Oyuncuların, benim, kadromuzun, topluluğun başı dik olacak ve bir sonraki maça hazır olacaktır.

“BİZ ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

Galatasaray bu süreçlerden kazanarak çıkmıştır. Bundan sonraki maksadımız kalan maçları kazanmak. Bu oyunu ortaya koyacağız. Bu maç bir kaza. Çok yanılgı yaptık. Galatasaray bu değil. Bugüne kadar bunu gösterdik. Kazandığımız galibiyetler bizi ümitlendiriyor. Birinci kere bu dönem derbi kaybettik. Üzgünüz lakin başımızı kaldırıp şampiyonluğu hak etmek, almak için elimizden geleni yapacağız. Taraftarımız merak etmesin. Bu yılın şampiyonu Galatasaray olacak.

“4 KEZ GELDİLER 3’Ü GOL OLDU”

Beşiktaş 4 defa geldi, 3’ü gol oldu. Üzerinde baskı olacak ekip biz değiliz. Hiçbiri planlanmış tertip değildi.

“BEN ÇOK RAHATIM”

Ben çok rahatım. Geçen hafta ne düşünüyorsam, bu hafta da birebir şeyleri düşünüyorum. Üzerimizde baskı yok. 4 maçı kazanacağız ve şampiyon olacağız. Fenerbahçe’yi 3-0 yendik, ikili averajda da öndeyiz. Üzerinde baskı olan kadro biz değiliz, bunun altını çiziyorum.”