Narin: "CHP'nin tabanı dağılacak"

Narin: “CHP’nin tabanı dağılacak”

Yeniden Refah Partisi Kayseri Milletvekili Adayı Lider Narin, CHP’li seçmenin Kayseri’de milletvekili aday listesine yansılı olduğunu söyleyerek, “CHP’nin tabanı dağılacak” dedi.

Narin, gündeme ait yaptığı açıklamada, 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlere değindi. CHP listelerine CHP’li adayların konmadığını, bundan ötürü CHP’li seçmenin partisine oy vermeyeceğini kaydeden Yine Refah Partisi Kayseri Milletvekili Adayı Başkan Narin, “CHP’nin kendi seçmeni burada CHP’ye oy vermeyecek. CHP’li adaylar konmadı. Güya CHP’ye değil de sağ partilere oy veriyormuş üzere bir niyet içindeler. Münasebetiyle “Kılıçdaroğlu’na oyumuzu vereceğiz, milletvekilliğinde vermeyeceğiz” diyen CHP’li çok fazla. CHP’nin tabanı dağılacak. Kimisi sol kısmı temsil eden Muharrem İnce’ye gidecek. Başka partilere gidecek. Bize gelen çok fazla oy var. Nispet yapacaklar. Biz Saadet Partisi ile Galatasaray ile Fenerbahçe üzere alanda algılandığımız için onun rakibi alanda Yine Refah Partisi. Hasebiyle “ona oy verelim” üzere bir fikir var. Çok büyük bir bölümü bize verecek. Zira bana dönüşler var, arayanlar var. “Oyumuz sizde” diyenler var. CHP’li bir adayın olmaması çok reaksiyon çekti” tabirlerini kullandı.

“Millet İttifakı mitinge nazaran 1 vekil çıkarıyor”

“İddiamızı sürdürüyoruz. Kayseri’de ya 2. Parti olacağız yada 3’üncü parti olacağız”

Yeniden Refah Partisi’nin Kayseri’de 2’inci yahut 3’üncü parti olacağının altını çizen Lider Narin, “Seçmen şuanda kime oy vereceğini hala gizliyor. Renkli bir daha var. o kadar seçimle uğraştım, milletvekili adayı olarak seçime birinci kez giriyorum lakin ben bu kadar seçmenin renkli olduğu, seçimlerin belirli olmadığı bir seçime giriyorum. Biz burada 5 milletvekili de alabiliriz, sıfır milletvekili de alabiliriz. Birebir halde öbür partilerde. AK Parti’de buna dahil. 8 tane vekil alabilirler, hiç almayabilirlerdi. Bu türlü bir seçim. İnsanları çözemiyorsunuz. Dönüşlerden biliyorsunuz ki, biraz nereye vereceği belirli oluyor. Bizim en büyük avantajımız Erbakan hocamız ve Fatih Erbakan’ın sergilediği haller. Bizim makam mevki gözetmeksizin Cumhur İttifakı’na girmemiz tabanda bize hakikaten dönüşler var. kızanlar çok fazla. Bunu seçim akşamı göreceğimiz Bizde ne kadar oy alacağımızı bilmiyoruz. Biz Yine Refah Partisi olarak hala savımızı sürdürüyoruz. ya 2. Parti olacağız yada 3’üncü parti olacağız. Bu mevzuda çok tezim var. şuanda 2’inci ve 3’üncü partiler ne alacak bakacağız” diye konuştu. – KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset