Munzur Çayı'nda kaybolan 3 kişiyi arama çalışmalarında su altında kalan arabaya ulaşıldı

Munzur Çayı’nda kaybolan 3 kişiyi arama çalışmalarında su altında kalan arabaya ulaşıldı

Tunceli‘nin Ovacık ilçesinde 21 Nisan’da arabayla düştükleri Munzur Çayı’nda kaybolan 3 kişiyi arama çalışmalarında su altında kalan araca ulaşıldı.

Diyarbakır‘dan Tunceli’ye gelen ve bulundukları araçla düştükleri Munzur Çayı’nda kaybolan Baran Aslantaş (22), Azad Demiral (21) ve Mehmet Can Demiral’ın (22) bulunması için başlatılan arama çalışmaları sürüyor.

Vali Mehmet Ali Özkan koordinesinde Vilayet Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce (AFAD) yürütülen çalışmalar kapsamında takımlar, Munzur Çayı’nın 35 kilometrelik alanı ile Uzunçayır Baraj Gölü’nün Mameki Köprüsü mevkisinde aramalarını ağırlaştırıyor.

Sahadaki çalışmalara jandarma, emniyet, belediye, itfaiye, sivil toplum kuruluşları ve istekli vatandaşlardan oluşan 1200 işçi katılıyor.

Ekipler, su altındaki arabası Munzur Çayı’ndan çıkarmak için çalışma başlattı.

Otomobilin çıkarılmasından sonra kayıp bireylerin araçta olmaması halinde arama çalışmalarına devam edilecek.

Olay

Baran Aslantaş’ın kullandığı arabanın, 21 Nisan’da Tunceli-Ovacık kara yolu Yoncalı köyü mevkisinde Munzur Çayı’na düşmesiyle şoförün yanı sıra araçtaki Azad Demiral ve Mehmet Can Demiral suda kaybolmuştu. Takımlar, kayıp 3 gencin bulunması için bölgede arama çalışması başlatmıştı.

Kaynak: AA / Sidar Can Eren – Yeni