Munzur Çayı'na düşen 3 genci arama çalışmaları sürüyor

Munzur Çayı’na düşen 3 genci arama çalışmaları sürüyor

Tunceli‘de 21 Nisan’da araçlarının Munzur Çayı‘na düşmesi sonucu kaybolan 3 genci arama çalışmaları devam ediyor. Sağanak yağışla birlikte debisi tekrar yükselen ve bulanıklaşan çaydaki arama çalışmaları zahmetle sürdürülürken, kayıp gençlerin yakınlarının bekleyişi devam ediyor.

Diyarbakır‘dan Tunceli‘ye gezmek için gelen Azat Demiral (21), Mehmet Can Demiral (22) ve Baran Aslan Taş’ın (22) bulunduğu araba, Ovacık karayolunun 40. kilometresinde şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Munzur Çayı‘na uçmuştu. Kazanın akabinde başlatılan arama çalışmaları genişletilerek devam ediyor. Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan başkanlığında ve AFAD Vilayet Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmalara farklı vilayetlerden gelen AFAD, JAK, JÖAK, polis, jandarma, dalgıç, itfaiye takımları ile gönüllülerden oluşan binin üzerinde kişi katılıyor. Aracın suya düştüğü bölgeden Tunceli merkeze kadar olan 55 kilometrelik kısımda yapılan çalışmalarda 1 helikopter, İHA, su altı arama robotu, dron ile çok sayıda bot kullanılıyor. Munzur Çayı ile Uzunçayır Barajı gölünün muhakkak kısımlarında dalışlar gerçekleştirilirken, botlarla yüzey araması ve kıyı taramaları da sürüyor.

Devam eden sağanak yağışlar nedeniyle Munzur Çayı’nın debisi yine yükselirken, gerek yükselen debinin gerekse de suyun bulanıklaşmasının arama çalışmalarını güçleştirdiği belirtildi. Olayın akabinde kente gelen kayıp 3 gencin yakınlarının acılı bekleyişleri de sürerken, çalışmalardan şu ana kadar rastgele bir sonuç elde edilemedi. – TUNCELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa