Munzur Çayı yükseldi, bulanıklaştı, 3 genci arama çalışmaları çalışmalar zahmetle yürütülüyor

Munzur Çayı yükseldi, bulanıklaştı, 3 genci arama çalışmaları çalışmalar zahmetle yürütülüyor

Munzur Çayı yükseldi, bulanıklaştı, 3 genci arama çalışmaları çalışmalar zahmetle yürütülüyor

TUNCELİ – Tunceli‘de 21 Nisan günü içinde bulundukları aracın Munzur Çayı’na düşmesi sonucu kaybolan 3 genci arama çalışmaları devam ediyor. Sağanak yağışla birlikte debisi yine yükselen ve bulanıklaşan Munzur Çayı’ndaki çalışmaların zahmetle sürdürüldüğü belirtilirken, kayıp gençlerin yakınlarının acılı bekleyişleri ise sürüyor.

Diyarbakır‘dan Tunceli‘ye gezmek için gelen ve içinde Azat Demiral (21), Mehmet Can Demiral ve 22 yaşındaki Baran Aslan Taş’ın bulunduğu araba, Ovacık karayolunun 40. kilometresinde şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Munzur çayına uçmuştu. Kazanın meydana gelmesinin akabinde başlatılan arama çalışmalarının kapsamı genişletilerek devam ediyor.

Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan başkanlığında ve AFAD Vilayet Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmalara, farklı vilayetlerden gelen AFAD, JAK, JÖAK, polis, jandarma, dalgıç, itfaiye takımları ile gönüllülerden oluşan binin üzerinde kişi katılıyor. Aracın suya düştüğü bölgeden Tunceli merkeze kadar olan 55 kilometrelik kısımda yapılan çalışmalarda 1 helikopter, İHA, su altı arama robotu, dron ile çok sayıda bot kullanılıyor. Munzur çayı ile Uzunçayır baraj gölünün muhakkak kısımlarda dalışlar gerçekleştirilirken, botlarla yüzey araması ve kıyı taramaları da sürüyor.

Devam eden sağanak yağışlar nedeniyle Munzur Çayı’nın debisi yine yükselirken, gerek yükselen debinin gerekse de suyun bulanıklaşmasının arama çalışmalarını güçleştirdiği belirtildi. Olayın akabinde kente gelen kayıp 3 gencin yakınlarının acılı bekleyişleri de sürerken çalışmalardan şu ana kadar rastgele bir sonuç elde edilemedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ercan Topaç – 3. Sayfa