MTP Genel Lideri Ahmet Yılmaz, Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediklerini açıkladı

MTP Genel Lideri Ahmet Yılmaz, Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediklerini açıkladı

Samsun’un Atakum ilçesindeki Kemal Kılıçdaroğlu Seçim Uyum Merkezi’ni ziyaret eden Milliyetçi Türkiye Partisi (MTP) Genel Lideri Ahmet Yılmaz, “Sayın Kılıçdaroğlu’nu desteklerken en ufak bir tereddüt etmeden birinci saniye açıkladık. Bunun ardındayız. Parlamenter demokratik sisteme geçebilmek için, ülke nefes alabilsin diye huzurla bakabilelim yarın Türkiye’ye daha yakışan, demokratik bir idare sistemi kurabilelim diye, bu işin yok sağı-solu, aklın yolu Kılıçdaroğlu dedik. Sözümüzün arkasındayız” dedi.

MTP (Milliyetçi Türkiye Partisi) Genel Lideri Ahmet Yılmaz ve beraberindeki heyet Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu‘na dayanak gezisi kapsamında, Samsun’un Atakum ilçesinde kısa bir mühlet evvel açılan Kemal Kılıçdaroğlu Seçim Uyum Merkezi’ni ziyaret etti.

“ADALET VE DEMOKRASİ, TÜRKİYE ORTADOĞU OLMASIN DİYE KILIÇDAROĞLU”

MTP başkanı Ahmet Yılmaz ziyarette şunları söyledi:

“Bugün 13. Cumhurbaşkanımız, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu beyefendiye, Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde çıktığımız takviye seyahatlerinde Çorum’dan sonra Samsun’dayız. Hoş bir Karadeniz günü, Karadeniz’e yakıştı, yağmurlu bir geçiş devri bahar geliyor inşallah daha hoş olacak. Milliyetçi Türkiye Partisi olarak Cumhurbaşkanları adayları katılaştıktan sonra, isimler katılaştıktan sonra Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na takviyemizi açıkladık. Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu, ana hususlar halinde sayarak, bunları huzurunuzda tekrar etmeyeceğim. Adalet ve demokrasi için çocuklarımızın geleceği, imtihan soruları çalınmasın diye ve Türkiye Ortadoğu olmasın diye, sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğimizi kamuoyuyla paylaştık. Sayın cumhurbaşkanımızın milletimize verdiği ‘Sana Söz’ diyerek tabir ettiği cümleleri de tekrar yazarak, bundan sonrasını sayın cumhurbaşkanımızın ferasetine, nezaketine, asaletine, samimiyetine ve namusuna emanet ediyoruz. O millete ‘söz’ dedi, biz de dayanak kelamı verdik. Bu kapsamda şu an ulusal çabamızın başladığı topraklarda olmak benim içinde büyük bir onur. Mesken sahipliğiniz, nezaketiniz ve davetiniz içinde bu uyum merkezini hazırlayan emeği geçen tertibi hazırlayan bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

“EKONOMİ DİPLOMASI OLAN ÇOKTA, SINIF ARKADAŞI OLANLARI BULAMIYORUZ”

Bu ortada diplomalı bir ekonomist olduğumu bana hatırlatan bir sınıf arkadaşım da burada. Okul arkadaşımız. Ekonomi diploması olan çok da sınıf arkadaşı olanları bulamıyoruz. Benim sınıf arkadaşım da karşımda çok teşekkür ediyorum, sayın lider düzgün ki varsınız. Bu kapsamda milletçe elimizden gelini yapacağız. Bu seçim sürecini bir parti seçimi olarak değerlendirmiyoruz. Bu Cumhurbaşkanlığı seçimleri Türkiye’de bir taraf tespiti, bir karar seçimi olarak telakki ediyoruz. Türkiye Ortadoğu’mu olacak, yoksa uygar dünyanın bir modülü olarak kalma iradesi gösterebilecek mi? Bu istikamete bakacağız. Tek adam rejimine razı olacak mıyız, yoksa parlamenter demokrasiye doğrumu gideceğiz. Bu bir yol ayrımı seçimi.”

“BU SEÇİMLER ULUSAL BİR MAÇ; ULUSAL FORMAYI TERLETME ZAMANI”

Bu seçimi ulusal maç olarak kıymetlendiren MTP başkanı Yılmaz şunları lisana getirdi:

“Arkadaşlar bu bir parti seçimi değil. Az evvel kardeşlerimizle sohbette kullandığım bir terimi daha yüksek sesle tekrar edeceğim. Bu ortada Samsunspor’umuza bu yıl şampiyonumuz 1. Lige çıktı. Meskenine yurduna güzel geldi oda yakışıyor. Samsunspor’a da liginize meskeninize güzel geldiniz diyorum, yakıştılar. Samsunspor’un olmadığı bir lig her vakit eksik kalıyor. Trabzon ve Samsun’u daima gözlerimiz arıyor, sporu gördüğümüz vakit. Artık önümüzdeki süreci değerlendirdiğimizde bu yol ayrımında hepimiz, parti seçimi kadro fiyat üzere yapılan seçimleri bir kenara bırakarak, diyorum ki hepimizin üzerinde Samsun forması, Trabzon forması, Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray forması olması olabilir. Hepsi bu ülkenin grubu biz gruplarımızı seviyoruz. Hiçbiriyle de bir meselemiz yok. Lakin bu seçimler bir ulusal maç, kadro formalarımız yerinde kalsın, hiçbiriyle sorun yok. Lakin bugün ulusal formayı terletme vakti. Artık ekip formalarımızın üzerine birer ay yıldızlı birer forma çekeceğiz bu maçı o denli alacağız. Bu bir savaş değil. Spor üzere bunu demokratik bir yarış, bir nezaket yarışı, bir samimiyet yarışı olarak görelim, bir bayrak yarışı olarak görelim. Maksadımız kimseyle hengame etmek değil, tartışmak değil. Lakin Ortadoğu’ya dönmüş bir Türkiye’de yaşamak istemiyoruz.

“TEŞEKKÜR KONUŞMASI SARAYDA DEĞİL GÖNÜL KÖŞKÜ ÇANKAYA’DA OLACAK”

Medeni dünyanın bir modülü olarak, hayatına devam eden bir Türkiye ona layık, ona yakışan bir Türkiye dilek ediyoruz. Niyetimiz budur. Bu sebeple de sayın Kılıçdaroğlu’nu desteklerken en ufak bir tereddüt etmeden birinci saniye açıkladık. Bunun ardındayız. Parlamenter demokratik sisteme geçebilmek için ülke nefes alabilsin diye huzurla bakabilelim yarın Türkiye’ye daha yakışan, demokratik bir idare sistemi kurabilelim diye, iki gözüm bu işin yok sağı solu aklın yolu Kılıçdaroğlu dedik. Sözümüzün ardındayız. ve temenni ediyorum ki, 14 Mayıs akşamı, teşekkür konuşması sarayda değil, gönül köşkümüzde Çankaya’da olacak. Bu dilek ve temenniyle hepinize tekrar teşekkür ediyorum.”

Kaynak: ANKA / Siyaset