MOTUL 2023 Türkiye Karting Şampiyonası'nın birinci ayağı Kocaeli'de yapıldı

MOTUL 2023 Türkiye Karting Şampiyonası’nın birinci ayağı Kocaeli’de yapıldı

MOTUL 2023 Türkiye Karting Şampiyonası 1. ayak yarışları, Kocaeli’nin Körfez ilçesinde yapıldı.

Türkiye Araba Sporları Federasyonu tarafından 2023 Türkiye Karting Şampiyonası’nda dönemin birinci ayağı olan Batı Kurumsal Karting Yarışı, TOSFED Körfez Pisti’nde düzenlendi.

Organizasyonda yarışçılar 6-9 yaş micro, 7-12 yaş küçük, 12-15 yaş junior, 14 yaş üzeri senior ve 30 yaş üzeri master kategorilerinde üçer yarış gerçekleştirildi.

Yarışlarda micro kategorisinde Doruk Sırnaç birinci, Guido Ebergenyi Milic ikinci, Nihat Karadeniz üçüncü olurken, küçük kategorisinde Can Özler birinciliği, Rüzgar Konutçu ikinciliği, Cem Karakömür ise üçüncülüğü elde etti.

Junior kategorisinde birinci 3 sırayı Hakkım Dorum, Yağız Tekşan, Ayşe Çebi oluştururken, senior kategorisinde de Gün Taşdelen birinci, Kerim Sulyak ikinci, Batı Ege Yıldırım üçüncü oldu. Master kategorisinin birinci 3 sırasında ise Can Özdoğan, Murathan Gür, Barış Karadeniz yer aldı.

Kadınlarda junior kategorisinde Ayşe Çebi birinci, Nisan Kalkavan ikinci, Leyla Sulyak üçüncü olurken, seniorda ise Zeynep Çukurova birinciliği, Sena Savaşer ikinciliği elde etti.

Yarışların akabinde düzenlenen merasimde dereceye giren atletlere mükafatları verildi.

2023 Türkiye Klasik Araba Şampiyonası

2023 Türkiye Klasik Araba Şampiyonası da Kocaeli’de düzenlenen Bahar Rallisi ile başladı.

TOSFED Körfez Pisti’nden start alan yarışlarda, Mehmet Hüzmen ile Gökhan Onur birinci, Selim Bacıoğlu ile Handan Bacıoğlu ikinci ve Cüneyt Güller ile Nazlı Güller üçüncü olarak çabayı tamamladı.

Kaynak: AA / Sefa Tetik – Spor