Milletvekili Aydın, Rektör Çomaklı'nın konuğu oldu

Milletvekili Aydın, Rektör Çomaklı’nın konuğu oldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Lider Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Atatürk Üniversitesini ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı ile bir ortaya geldi.

Atatürk Üniversitesinde yaşanan son gelişmeler hakkında Rektör Çomaklı’dan bilgi alan Prof. Dr. Aydın, fikir alışverişinde bulunarak Prof. Dr. Çomaklı ile bir mühlet sohbet etti.

Kendisinin de daha evvelce mensubu olduğu Atatürk Üniversitesinin, oluşumunu tamamlamış ve uzun yıllardır ülkesine hizmet veren güzide bir kurum olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Kamil Aydın, Yeni Kuşak Vizyonuyla ülke yükseköğrenimine değerli bir katma bedel sağladığını söyledi.

“Atatürk Üniversitesine Dayanağımız Ebediyen Sürecektir”

Aydın: “Ülkemizin büyük ekonomiler ortasına girme maksadına ulaşması için teknoloji üreterek katma kıymeti yüksek eserler ihraç eden bir pozisyona süratli bir biçimde erişmeliyiz. Bunun için de bilgi üreten ve bilgiyi nitelikli bir biçimde kullanarak ticari bedele dönüştüren, araştırma geliştirme sistemini daha aktif bir biçimde kullanan ve üniversite-iş dünyası birlikteliğini daha da geliştiren çalışmalar üzerine yoğunlaşmalıyız. Bu noktada değerli çalışmalar yapan Atatürk Üniversitesine dayanağımız hep sürecektir” dedi.

“Üniversiteler, Bulunduğu Toplumun Lokomotifi Konumundadır”

Üniversitenin gelişim sürecine sürat vermek ismine başta kentin milletvekilleri olmak üzere ilgili tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla iş birliği ve dayanışma içinde olduklarını vurgulayan Rektör Çomaklı ise şunları söyledi: “Atatürk Üniversitesinin ikili alakalarını güçlendirmek ve yeni projeler geliştirmek için istişarelerde bulunmak üzere birçok ziyaret gerçekleştiriyoruz. Bilgi üreten ve ülke katma kıymetine yarar sağlayacak projeler geliştiren üniversiteler, bulunduğu toplumun lokomotifi pozisyonundadır. Bu şuurla hareket eden kurumumuz, eğitimde ve araştırmada üretilen bilginin topluma yarar olarak dönmesi için gereken çalışmaları gerçekleştiriyor. Kalkınmak ve toplumun refah seviyesini artırmak için iktisat, bilim, sanat üzere birçok alanda gelişmek gerekiyor” tabirlerini kullandı.

Ziyaret, güzel niyet temennilerle son erdi. – ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî