Millet İttifakı, İzmir'de miting düzenledi (1)

Millet İttifakı, İzmir’de miting düzenledi (1)

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan ile Ankara, İstanbul ve İzmir büyükşehir belediye liderleri, Millet İttifakı‘nın İzmir mitinginde iştirakçilere hitap etti.

İYİ Parti Genel Lideri Akşener, Kordon Boyu’nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 14 Mayıs akşamı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı seçileceğine inandığını söyledi.

Bugüne kadar birçok kere hakarete maruz kaldığını anlatan Akşener, şöyle konuştu:

“Bir anaya, bir babaanneye, bir eşe söylenmeyecek ne varsa söylendi. Ağzımda tekrarlayamıyorum, zira tüm bayanlara söylendi. Ailem, torunum ve tüm bayanlar için istiyorum. Bu arbedeyi, çabayı verebilmek için sizlere gereksinimim var. Biz bunu birlikte başaracağız. İzmir istibdada karşıdır. 13. cumhurbaşkanımız Sayın Kılıçdaroğlu olacak. İnşallah biz de çok uygun bir oy alacağız, Millet İttifakı‘nın logosuyla giren bir partisi olarak.”

Karamollaoğlu

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, milletin adalete, rahat geçinecek gelire gereksinim duyduğunu, bunlar sağlanmadan huzurun gelmeyeceğini söyledi.

14 Mayıs’taki seçimlerin bugüne kadar yapılmış seçimlerden çok farklı olacağını kaydeden Karamollaoğlu, “20 yıldır iktidarda kalan, arkadaşlar artık patinaj yapmaya başladılar, patinaj ötesinde geri gidiyorlar.” sözlerini kullandı.

Uysal

Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal, vatandaşın 14 Mayıs’ta “hukuksuzluklara, yolsuzluklara ve yağma düzenine” “artık yeter” diyeceğini söyledi.

“Türkiye’yi üreten bir ülke haline getireceklerini” kaydeden Uysal, “Bunu yapabilmenin yolu da belirlidir. Bu ülkede Millet İttifakı olarak inanıyorum ki bu ülkenin ulusal güvenlik şemsiyesi demokrasidir, hukuktur ve laikliktir, bu kıymetleri içselleştireceğiz, içselleştirmeyenler de içselleştirecek.” tabirlerini kullandı.

Davutoğlu

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin 14 Mayıs’ta çok kıymetli bir seçime gideceğini vurguladı.

Karşılarında “asık hızlı ve öfkeli” bir Cumhur İttifakı olduğunu ileri süren Davutoğlu, vatandaşların “milleti birleştiren Millet İttifakı’ndan” yana tercihini kullanacağına inandığını lisana getirdi.

Babacan

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Türkiye’nin çok büyük ve güçlü olduğunu lakin berbat yönetildiğini ileri sürdü.

Hedeflerinin Avrupa standartlarında bir Türkiye olduğunu belirten Babacan, şunları kaydetti:

“Bir vakitler 12 bin 500 dolara çıkmış ulusal gelirimiz şu anda 10 bin dolarlarda sürünüyor. Bu hoş ve büyük ülkenin güzel yönetildiği vakit nasıl muvaffakiyetler elde ettiğini gördük. Cumhuriyetimizin kuruluşundan, 1923’ten bu yana yaşadık gördük. Dürüst ve ehil beşerler iş başına geldiğinde bu ülke nasıl ayağa kalkıyor, nasıl kanatlanıyor, uçuyor gördük.”

Mitingde İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş ve İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer de birer konuşma yaptı.

(Sürecek)

Kaynak: AA / Hüseyin Bağış – Siyaset