MHP'li Depboylu: "Bir masayı yönetemeyenler, koskoca bir devleti nasıl yönetecek?"

MHP’li Depboylu: “Bir masayı yönetemeyenler, koskoca bir devleti nasıl yönetecek?”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez İdare Şurası (MYK) Üyesi ve Aydın Milletvekili Adayı Deniz Depboylu, bir yandan davacılara davette bulunurken, öteki yandan da İyi Parti‘nin de içerisinde yer aldığı karşı oluşum için, “Böyle bir devirde bir masayı yönetemeyenler, koskoca bir devleti nasıl yönetecek?” dedi.

MHP MYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Adayı Deniz Depboylu, seçim çalışmalar çerçevesinde Aydın’daki basın mensupları bir ortaya geldi. Siyasi gündemi değerlendirip basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Depboylu davacılara davette bulundu. İyi Parti‘nin içerisinde yer aldığı karşı oluşum için, “Böyle bir periyotta bir masayı yönetemeyenler, koskoca bir devleti nasıl yönetecek?” sözlerini kullanan Depboylu, ayrıyeten 14 Mayıs 2023 seçimlerinin olağan bir seçim değil ‘memleket meselesi’ olduğunu tabir etti.

Depboylu, altılı masanın aleni ortağı haline gelen HDP için de PKK tabirlerini kullandı. Depboylu, HDP’yi terör örgütünün siyasi uzantısı olarak gördüklerini söz ederek, “Yüz yıllık Ccumhuriyet’i değiştireceklerini sav ediyorlar. Ne kederleri var Cumhuriyetle? Bunu sorgulamak lazım. İyi Parti‘nin ‘HDP’nin olduğu yerde biz olmayız’ telaffuzunu samimi bulmuyorum. HDP’yi küstürmemek için her türlü telaffuzdan kaçınıyorlar” dedi.

“Ülkücülerin yeri MHP’dir”

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin YETERLİ Parti mensuplarına yönelik ‘yuvaya dönün’ davetinin karşılık bulup bulmadığı yönelik soruyu cevaplayan Depboylu, “Genel Liderimiz Bahçeli’nın davetine bir çok vilayette karşılık var. Başı karışan dava arkadaşlarımız olabilir. Bizim dava arkadaşlarımız çok hassastır. ‘eski ülkücü’ diye bir şey yok. Ülkücüyseniz hala ülkücüsünüz ve yeriniz MHP’dir. Bu dönüşleri şahsen görüyoruz. Eskişehir’deki istifaları da kesinlikle duymuşsunuzdur” diye konuştu.

MHP’li Depboylu, parlamenter sisteminin artık bittiğini kaydedip, CHP ve DÜZGÜN Parti’yi de HDP üzerinden eleştirerek CHP için, ‘Nasıl Atatürk’ün partisi?’ tenkidinde bulundu. HDP’den de ‘PKK’ olarak bahseden Depboylu, Millet İttifakı hakkında da ‘zillet ittifakı’ nitelendirmesini yaptı. Saha çalışmalarında vatandaşların MHP’ye olan ilgisine de değinen Depboylu, “Sahaya baktığımızda geri dönüşler olumlu istikamette. Aydın’da birden fazla vekil çıkartacağımıza inanıyorum. Bu istikamette çalışıyor, vatandaşlarımızla buluşuyoruz” tabirlerini kullandı.

Toplantıya MHP Efeler İlçe Lideri Ahmet Baskın, vilayet ve ilçe yöneticileri ile kimi milletvekili adayları katıldı. – AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset