MHP Genel Sekreteri Büyükataman: "Demokrasinin olmadığı bir ülkede gayrimeşru TKP'nin seçimlerde uzunluk göstermesini düşünmek mümkün mü"

MHP Genel Sekreteri Büyükataman: “Demokrasinin olmadığı bir ülkede gayrimeşru TKP’nin seçimlerde uzunluk göstermesini düşünmek mümkün mü”

Mhp Genel Sekreteri Büyükataman: “Demokrasinin olmadığı bir ülkede gayrimeşru TKP’nin seçimlerde uzunluk göstermesini düşünmek mümkün mü”

“Özgürlüklerin olmadığı bir ülkede TKP’nin varlığından bahsetmek hastalık ölçüsünde safdillik”

BURSA – MHP Genel Sekreteri ve Bursa 1. Bölge Milletvekili Adayı İsmet Büyükataman, Türkiye Kamu-Sen Bursa istişare toplantısına katıldı. Toplantıda konuşma yapan Büyükataman, “Demokrasinin olmadığı bir ülkede gayrimeşru Türkiye Komünist Partisi’nin yahut Halkın Kurtuluş Partisi’nin seçimlerde uzunluk göstermesini düşünmek mümkün mü?” dedi.

MHP Genel Sekreteri ve Bursa 1. Bölge Milletvekili Adayı İsmet Büyükataman Kamu-Sen’in Bursa’daki istişare toplantısına katıldı. Yaklaşan seçim öncesi gündeme dair açıklamalarda bulunan Büyükataman, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine yönelik iletiler verdi.

Oy pusulasını işaret etti

Demokrasi telaşları olanların oy pusulasına bakmalarını söyleyen Büyükataman, “14 Mayıs seçimleri dikkate alındığında birinci 5 yılı muazzam kazanımlarla geçen cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ikinci 5 yıllık periyoda de yüzünü vurmalıdır. Eser ve hizmet kervanı yarı yolda kalmamalıdır. Türkiye bu badireyi kesinlikle kazasız belasız aşmalıdır. Bilhassa demokrasi ve özgürlükler ekseninde ülkemize devamlı iftira atanların Yüksek Seçim Şurası tarafından kura ile belirlenen oy pusulasındaki ittifak ve partilerin dizilimine dikkatle bakmaları samimi tavsiyemizdir. Demokrasinin olmadığı bir ülkede gayrimeşru Türkiye Komünist Partisi’nin yahut Halkın Kurtuluş Partisi’nin seçimlerde uzunluk göstermesini düşünmek mümkün mü? Özgürlüklerin olmadığı bir ülkede Türkiye Komünist Partisi’nin varlığından bahsetmek hastalık ölçüsünde safdillik. Türkiye nitekim bir yol ayrıımında. Bu seçim tarihi bir seçimidir. Bütün vatandaşlarımızın olduğu üzere kamu çalışanlarımızın da bu seçim arifesinde çok güzel düşünüp, seçimlerin devamında ne mana söz edeceğine dair bir defa daha gözden geçirerek neyi nasıl uygun buluyorsa en yakınından başlamak kaydıyla Türkiye geleceğine sahip çıkma konusunda tavsiyelerini esirgememelerini istirham ediyorum” biçiminde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî