MHP Genel Sekreteri Büyükataman: "'Alevi' açıklaması yapan Kılıçdaroğlu'na sağ-sol çatışmalarını hatırlattı"

MHP Genel Sekreteri Büyükataman: “‘Alevi’ açıklaması yapan Kılıçdaroğlu’na sağ-sol çatışmalarını hatırlattı”

MHP Genel Sekreteri Büyükataman: “‘Alevi’ açıklaması yapan Kılıçdaroğlu’na sağ-sol çatışmalarını hatırlattı”

BURSA – Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Bursa’da gerçekleştirdiği mitingde, geçtiğimiz hafta “Alevi” isimli görüntü paylaşan Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na geçmişte yaşanan sağ-sol çatışmalarını hatırlatarak “Bunun kimseye bir yararı olmaz” dedi.

MHP Genel Sekreteri ve Bursa 1. Bölge Milletvekili Adayı İsmet Büyükataman Bursa’da miting gerçekleştirdi. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz haftalarda paylaştığı “Alevi” isimli görüntünün üzerine konuşan Büyükataman, geçmişte yaşanan sağ – sol çatışmalarını hatırlatarak “Bu siyaset lisanının kimseye bir faydası olmaz” dedi.

Büyükataman yaptığı konuşmada, “Maalesef Türkiye’nin birliğini ve bütünlüğünü bölmeye matuf çok özel uğraşlar ortaya koyan hadiselere şahit olduk. O devri yaşayanlar bilir, milletçe çok ağır faturalar ödedik. Gün geldi Türkiye’nin istikbalinin teminatı olabilecek pek çok vatan evladı ‘sağ – sol çatışması’ ismi altında maalesef çatıştırıldı. Bin yıldır omuz omuza yaşayan, cuma günü birebir kıbleye yönelip secde eden, bayramı birlikte kutlayan, cenazesi olduğunda birlikte kaldırıp, birlikte acı çeken bu necip milleti gün geldi sen Alevi’sin, sen Sünni’sin diye ayrıştırarak kardeşlik hukukunu zedelemeye uğraş sarf ettiler. Ne yazık ki bunların çok acı faturaları oldu. Gün geldi ilçeler, vilayetler ayrıştı, tıpkı vatanın evlatları birbirine hasım kılındı. Yıllarca bu ağır faturaları ödemiş bir necip millet bugün ne yazık ki önümüzdeki seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olarak huzuruna gelen ana muhalefet partisi genel lideri Kılıçdaroğlu’nun hiç o denli bir şey gündemde değilken aniden ben ‘Alevi’yim aziz gençler’ diye telaffuzuna şahitlik ettik. Geçmişte yaşadıklarımızı dikkate alarak söz ediyorum, hiç kimseye yararı olmaz. Bu ülkeye bir faydası asla kelam konusu olmaz. Kaldı ki bu millet aday olmayı düşündüğünde ‘Meşrebin ne?’ diye sormadı. Münasebetiyle bu siyaset lisanının kimseye bir yararı olmayacağını unutanlara bir kere daha bu necip millet 14 Mayıs’ta gereken hatırlatmayı iradesiyle bir kere daha sandıkta gösterecek” formunda konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Abdullah Bozkurt – Siyaset