MHP Genel Lideri Bahçeli, Karabük'te halka hitap etti

MHP Genel Lideri Bahçeli, Karabük’te halka hitap etti

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Karabük‘te ’14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende’ mitinginde halka hitap ederek, “İktidarı ve siyasi ikbali gecenin zifiri karanlığında, zilletin çıkmaz sokaklarında arayan Türkiye muhaliflerinin kalın maskesi 14 Mayıs’ta yırtılıp atılacaktır” dedi.

Bahçeli, mitingde muhalefete parlamenter sitem tenkidinde bulunurken, “Kılıçdaroğlu’nun tek söylediği parlamenter sisteme geçmek. Parlamenter sitem ümitsizlik, kriz, siyasi uyuşmazlık demektir” formunda konuştu.

“Önümüze fitne bariyeri dikenleri ezip geçtik, hepsinin bileğini sandıkta bükeceğiz”

‘Nitekim zillete düşenlerin kararı şafak sökene kadardır’ diyerek konuşmasına devam eden Bahçeli, “Karar anı gelip çattığında, Türk milleti mührü eline aldığında PKK ve FETÖ destekli zillet ittifakına vücut olan partileri ne gören, ne duyan, ne de bulan olacaktır. Bu yıl içinde Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümünü daima birlikte kutlayacağız. 14 Mayıs’tan sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci devrine geçmiş olacağız. Tekrar 14 Mayıs’ta bir yanda 13’üncü Cumhurbaşkanı’nı seçeceğiz, öbür yanda 28’inci Devir Milletvekili Genel Seçimini yapacağız. Terörü bitirmiş, işsizliği yenmiş, enflasyonu düşürmüş, her insanımızı şefkatle kucaklamış, üretim, yatırım, ihracat seferberliğiyle yükseldikçe yükselmiş bir Türkiye gerçeğine daima birlikte ulaşacağız. Çok çalışacağız, hiçbir mazerete sığınmadan geceyi gündüze katacağız. Türkiye’yi büyüteceğiz, ekmeği büyüteceğiz, umutları büyüteceğiz, amaçları büyüteceğiz, huzuru büyüteceğiz, ulusal birlik ve dayanışma hisarımızı daha da güçlendireceğiz. Yol haritamızı hazırladık, rotamızı çizdik, çaba bizden tevfik Allah’tan diyerek uzun vakit evvel işe koyulduk.Önümüze fitne bariyeri dikenleri ezip geçtik. İman, irade ve bin yıllık kardeşlik sancağı altında Cumhur İttifakı olarak birleştik, bir ortaya geldik.Varsın birileri bölücüleri, teröristleri, yedi düveli yanına alsın. Varsın birileri iftira ve palavra rüzgarından medet umsun. Varsın birileri sahnenin önünde masaya oturup, sahnenin gerisinde çıkar arbedesine tutuşsun.Hiç fark etmez. Çırpınışları boşuna, hevesleri beyhudedir. Hepsinin bileğini sandıkta bükeceğiz. Zilletin hesaplarını sizlerin iradesiyle bozacağız. Türkiye’yi muhannete muhtaç etmeyeceğiz” tabirlerine yer verdi.

“Nasıl geliyorsunuz? Kiminle gelmeyi düşlüyorsunuz?”

Tüm gözlerin üzerlerinde olduğunu ve herkesin çok dikkatli olması ikazında da bulunarak Millet ittifakına yüklenen Devlet Bahçeli, ” Uyanık mıyız, uyuyor muyuz, bunu yokluyorlar? Dingin muyuz, hassas mıyız, bunu kolluyorlar?. Tıpkı Ergenekon’da demir dağları eriten ateş üzere, karşımıza çıkartılan manileri inancımızla aşıyoruz. “Geliyor gelmekte olan” masalını anlatan, “sana söz” aldatmasıyla avunan münafık muhterislere sesleniyorum, nereye geliyorsunuz? Nasıl geliyorsunuz? Kiminle gelmeyi düşlüyorsunuz? Biz bir yere gitmiyoruz, gitmeyi aklımızdan geçirmiyoruz, hatta geleceğiniz varsa göreceğiniz de var diyoruz. Buğdayımız var demesinler ambara girmeyince, geliyorum demesinler Karabük‘ü görmeyince. Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’yi daima birlikte “Herkes Eşittir Türkiye” anlayışıyla “Lider Ülke” yapma azim ve emelindedir. Vesayetçi anlayışın tortuları varlığını sürdürse de artık darbe ve demokrasi dışı arayışlardan, millet egemenliğini hiçe sayan yerli ya da yabancı aktörlerin kirli hesap ve kumpaslarından iz bırakılmamıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile millet iradesinin mutlak üstünlüğü teminata kavuşturulmuştur. Hamd olsun aşı tutmuştur. Verilen emekler boşa gitmemiştir. Bağlanan umutlar israf edilmemiştir. Yeni idare sistemi geleceğin ufkunu aydınlatmıştır. Türk ve Türkiye Vizyonunun temelleri atılmış, parlak sayfaları açılmıştır.Hedefimiz; Türkiye ve dünya dinamiklerini müdrik bir vizyonla çağı Türkçe algılayıp yorumlamak, geleceğin global gücü Türkiye’yi inşa etmektir.

Bu çerçevede, orta vadeli amaçlarımızı ortaya koyan “2033 Vizyonu”muz, Türkiye’nin bölgesinde sistem kuran ve istikrar sağlayan siyasi, askeri ve ekonomik bir güç olacağını öngörmektedir. Uzun vadeli stratejik maksadımız ise global sistemde en faal aktörlerden biri olarak öne çıkacak Türkiye’nin 2053 yılında tüm dünya tarafından “Lider Ülke ve Harika Güç” olarak tescillenmesidir. 2033 yılına kadar, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tüm ögeleri ile yerleşmesini, sistemin avantajlarının daha çok hissedileceği uygulamaların hayata geçirilmesi yoluyla iktisadın kapsayıcı ve sürdürülebilir büyümesini sağlayacağız. Toplumsal huzurun artmasını, yoksulluğun azalmasını, her bakımdan içeride huzurlu, dışarıda kudretli bir ülke gerçeğinin tesis edilmesini hedefliyoruz. Ulusal birlik ve bütünleşmenin güçlenmesini, uzun vadeli stratejik maksat olan 2053’ün toplumsal, siyasal ve ekonomik altyapının inşa edilmesini öngörüyoruz. Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile daha kararlı ve süratli adımlarla kutlu yürüyüşüne devam edecektir. Egemenliğin yegane sahibinin kayıtsız koşulsuz millet olduğuna, siyasi iktidarların meşruiyetinin ulusal iradeye dayandığına, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin de ulusal iradenin hem yasamada hem de yürütmede tecelli ettiğine, böylelikle Türk demokrasisinin geliştiğine ve güçlendiğine içtenlikle inanıyoruz” diye konuştu.

“Parlamenter Sistem demek, siyasi uyuşmazlık ve kriz demektir”

Bahçeli, geldikleri bu etapta statüko hasreti çekenlerin hayal kırıklığı içinde olduğunu da söyleyerek, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Kriz ve kaostan nemalanan çevreler irtifa ve taban kaybetmiştir. 9 Temmuz 2018’den itibaren resmen uygulamaya başlanan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle kazanan Türkiye olmuştur. Siyasi istikrar çelikleşmiş, hengame ve kutuplaşma bataklığı kurumaya yüz tutmuştur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi uzlaşma kültürünün siyasette hakim olmasını sağlamıştır. Parlamenter Sistemin prangalarından, kısır tartışmalarından Türkiye’nin kurtulması yeni hükümet sistemiyle temin edilmiştir. Milletimize ve ülkemize yönelik siyasi ve ekonomik operasyonlara aktif bir biçimde karşılık verilmesinin vasatı ortaya çıkmıştır.

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nun tek söylediği nevzuhur Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geri dönmektir. Öbür bildiği bir şey yoktur. Halbuki eski çamlar çoktan bardak olmuştur. Türk milleti geçmişten ders çıkarmakla birlikte geleceğe optimist ve ümitvar bakmaktadır.Parlamenter Sistem demek, siyasi uyuşmazlık ve kriz demektir. Parlamenter Sistem demek, istikrarsızlığın ve irade gasplarının aktifliği demektir.

Parlamenter Sistem demek, koalisyon, karışıklık, huzursuzluk ve ümitsizlik demektir. Türk milleti, tarihiyle, kültürüyle, kimliğiyle ve kararı şahsiyetiyle müzahir ve mutabık yeni bir sistemi hür iradesiyle kabul ve tasdik etmiştir. Geriye dönmek uçuruma sürüklenmektir. Parlamenter Sistemi vaat edenlerin siyasi vizyonu ve ekonomik projesi meflüçtur. Birebir vakitte geleceği ve ulusal gerçekleri okuma kabiliyeti de sakat ve sancılıdır.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülkemizin ve milletimizin hayrına ağzından tek bir kelam çıkmamıştır. Parlamenter Sisteme geri dönmeyi tasarlamak, tıpkı halde birbirini takip eden seçim-halkoylaması-seçim sacayağında Türkiye’nin en az 10 yılını çalmayı, tarihin gerisine düşürmeyi planlamak demektir.Zillet ittifakı, zırvanın tutsağıdır. Zillet ittifakı, zalimlerin oyun uşağıdır. Zillet ittifakı, terör örgütlerinin, global çıkar kümelerinin, tefecilerin, Türkiye alerjisi hastalık noktasına ulaşmış mihrakların Truva Atı’dır. Bunlarda gelecek yoktur. Bunlara teslim edilecek bir ülke yoktur. Bunların sonu da, sonucu da yoktur. Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle siyasi istikrar hamd olsun kurumsallaşmıştır. Türkiye efradını cami ağyarını mani yeni idare sistemiyle dünyaya örnek teşkil etmiştir. Koalisyonlar evresi kapanmıştır, ama zillet ittifakı tekrar bu solmuş ve sararmış sayfayı aralamanın peşindedir. Hükümet buhranları bitmiştir, lakin zillet ittifakı bir sefer daha kelam konusu buhran devirlerini yeşertmenin uğraşındadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin birinci periyodu gıpta edilecek kadar başarılıdır. Bunu göremiyorlar, görseler bile itiraf edemiyorlar. Etrafımız siyasi istikrasızlıklara mahkum olmuşken, Türkiye huzur ve istikrar adası üzere sivrilmiştir. Yeni idare sistemiyle ülkemiz her alanda göz doldurmuş, göğüs kabartmıştır. 2023 yılıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci periyoduna geçilmiş olacaktır. Cumhur İttifakı, 85 milyon Türk vatandaşının gurur duyacağı, birlikte ve beraberce huzur, iyilik ve ekonomik gelişmişlik içinde yaşayacağı global güç Türkiye’nin mimarı olacaktır. Kılıçdaroğlu’nun rahatsızlığı bu yüzdendir. Zilletin öteki ortaklarının huzursuzluğu bu nedenledir. Ağızlarından düşürmedikleri Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem, siyasi istikrarsızlık yıllarına duyulan hasrettir, müdahale edilen, iradesi ipotek altına alınan bir periyoda özentiden öteki bir şey de değildir. Tıpkı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemek akıl dağılmasıdır. Parlamenter Sistem günahıyla sevabıyla Türkiye kaidelerinde miadını doldurmuş, arıza sinyali veren bu sistemin bakım, tamir ve tamirat imkanı ise kalmamıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, idare hayatımıza kalıcı bir soluk, güçlü bir irade, süratli karar alma sistemi kazandırmış, esaslı bir ıslahat olarak milletimizin baş tacı haline gelmiştir. HDP/PKK/FETÖ’yle yol birliği, maksat birliği, siyaset birliği yapanlar gelsinler de Karabük‘ün kabaran coşkusuna baksınlar. Yeminli Türkiye düşmanlarının kapılarında icazet arayanlar, oturdukları masaya kumar masası diyenler gelsinler de Karabük‘ün heybetinden ibret alsınlar. Cumhuriyet’in hakkını ve hukukunu müdafaa edecek zillet değil millettir, cumhurun ruh köküdür, onun siyasi onuru Cumhur İttifakı’dır.”

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türk milletinin tercihidir”

Bahçeli, konuşmasında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün CHP ile sadece kuruluş yılları bazında bir ilgisi kalmıştır. Ne CHP eski CHP’dir, ne GÜZEL parti yerli ve ulusaldır, ne de Türk milleti zillete müsaade edecektir. Türkiye Cumhuriyeti’ni hak ettiği gelişmişlik seviyesine biz çıkaracağız. Türkiye’yi önder ülke düzeyine biz taşıyacağız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle kilitleri ya açacağız ya da kıracağız. Üreten, refah sağlayan, herkesin iş ve AŞ meselelerini çözmüş ulusal bir ekonomiyi; Bütün sıkıntılara neşter vurmayı başarmış, terörün kökünü kazıyıp bölücülüğü felç etmiş bir siyasi ve tüzel bünyeyi; Dış siyasette daha etkin, taviz vermeyen, dünyaya Türkçe bakan, hayatı ve hadiseleri başşehir Ankara vizyonuyla kuşatan bir dış politik mimariyi elbirliğiyle, güç birliğiyle ve Cumhur İttifakı’yla sağlamış olacağız. İlhamımız yaşanmış Türk asırları ve rahmetle andığımız aziz ecdadımızdır. İrademiz ve gücümüz büyük Türk milletidir. Devletimizin egemenlik haklarıyla, milletimizin süper varlığı, bağımsızlığı ve ayrılamaz bütünlüğüyle kimin sorunu varsa bizim de onlarla meselemiz vardır ve alayını birden her cephede karşılamaya hazır olduğumuz uygun bilinmelidir. Cumhuriyet parasız kazanılmamıştır. İşbirlikçi kalpazanlara asla bırakılmayacaktır. Cumhuriyet’in sahibi cumhurdur, onuru cumhurdur, ömrü cumhurla kaimdir, hiç kimse kendisine bir bekçilik vazifesi de vehmetmemelidir. Cumhuriyet’e düşmanlık cumhura düşmanlıktır. Düşmana hizmet ve taşeronluk ihanetin daniskasıdır. Demokrasi ittifakından bahsedenler, teröristleri yanına yöresine alanlar, Ulusal Gayret’ten intikam almak isteyen bölünme ve yıkım sevdalılarıdır. Bizim bu türlü bir sevdayı içinde taşıyanlarla iki dünyada da hesabımız vardır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türk milletinin tercihidir. Bu demokratik tercihe meydan okuyanlar millet tanımaz odaklardır ki, onlarla çabamız and olsun heyecanla sürecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk milletimizin ortak pahasıdır, devletimizin kurucusudur, Ulusal Gayret’in başkanıdır, Birinci Meclis Liderimizdir, Birinci Cumhurbaşkanımızdır. Tutumumuz nettir, duruşumuz Kuvayı Milliye’dir. Türkiye Cumhuriyeti yaşayacaktır. Bizler faniyiz, devletimiz ve milletimiz baki kalacaktır. Bir sefer yükselen bayrak bir daha inmeyecektir. Aziz Atatürk’ün en büyük yapıtım dediği Türkiye Cumhuriyeti var olan bütün kirli senaryolara ve sömürgeci oyunlara karşın payidarlığını ebed süre koruyacaktır. Garanti kahraman Türk nesilleridir.”

Devlet Bahçeli, Karabük mitingi sonrası Bartın’a hareket etti. – KARABÜK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset