MHP Genel Lider Yardımcısı İsmail Özdemir, Kayseri'de konuştu Açıklaması

MHP Genel Lider Yardımcısı İsmail Özdemir, Kayseri’de konuştu Açıklaması

Mhp Genel Lider Yardımcısı İsmail Özdemir, “Kim kimlerle birlikte? Varsın CHP’si, İP’i, Saadet’i, DEVA’sı ne kadar parti varsa zillet çatısı altında buluşsunlar, işte bu vatan için şehit düşmüş aziz şehidimizin babasıyla biz tıpkı saftayız.” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Kayseri’nin Develi ilçesinde ziyaretlerde bulunan Özdemir, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Türkiye’ye büyük kazanımlar sağladığını söyledi.

Muhalefete yönelik tenkitlerde bulunan ve Akdeniz’de petrol ve doğal gaz olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu lisana getiren Özdemir, “İsteğimiz bu petrolü çıkaralım, milletimiz daha rahat nefes alsın. Biz bunu yaparken CHP ve İP’li yetkililer, ‘Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki siyaseti saldırgan bir siyasettir bundan vazgeçilmelidir’ diyor. Biz milletin hakkını verelim dedikçe bunlar Yunan ve Rum ağzı ile konuşarak milletin karşısına geçiyorlar. Allah’a şükür Türkiye’nin kararlılığı sayesinde gemilerimiz arama ve tarama yapıyor.” diye konuştu.

Özdemir, Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin üzerinden 2,5 ay geçmeden hükümetin kalıcı konutları yaparak vatandaşlara teslim etmeye başladığını, bölgede barınma ve beslenme muhtaçlıklarının birinci andan itibaren giderildiğini belirtti.

Millet İttifakı’na yönelik tenkitlerde bulunan Özdemir, şöyle devam etti:

“Zillet ittifakı, ‘kimi aday yapalım, kim aday olsun, ne yapacağız?’ diye bunun korkusunda oldular. Zelzele felaketi oldu, ulusal dayanışma örneği sergilenmesi gerekirken, ağızları bu milletin hasımlarının ağzı ne ise bunlarla dolu oldu. Etnik ve mezhepsel ayrımcılığı kaşımaya çalıştılar. Allah’a hamdolsun birinci andan itibaren hükümetimiz ve MHP takımları zelzele bölgesine gitti ve hala vatandaşlarımızın yarasına merhem olmaya çalışıyoruz. Eskisinden çok daha güçlü bir halde ayağa kalkacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Kim kimlerle birlikte? Varsın CHP’si, İP’i, Saadet’i, DEVA’sı ne kadar parti varsa zillet çatısı altında buluşsunlar, işte bu vatan için şehit düşmüş aziz şehidimizin babasıyla biz birebir saftayız. Öbür kelama gerek yoktur.”

Kaynak: AA / Hakan Can Şahin – Siyaset