MHP BAŞKANI BARTIN'DA HALKA HİTAP ETTİ

MHP BAŞKANI BARTIN’DA HALKA HİTAP ETTİ

Bahçeli Parlamenter sistem demek; koalisyon, karışıklık, huzursuzluk ve ümitsizlik demektir (2)

Mhp

‘TÜRKİYE’DE REJİMİN İSMİ CUMHURİYET’TİR’

Cumhuriyet rejiminin demokrasi sistemi ile devlet hali olduğunu belirten Bahçeli, ‘Cumhuriyet’in mümeyyiz vasfı millet egemenliğine dayanması, demokrasiyi sistem olarak benimsemesidir. Rejim ile hükümet sistemi ortasındaki farkı çarpıtmak için kara propaganda yapanlar, bilhassa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni devamlı surette maksat tahtasına koymuşlardır. ‘Rejim değişti’ diyerek yaygara koparanlar iflah olmaz bir yalancılığa, inkar edilemez bir önyargı hastalığına yakalanan gafillerdir. Halbuki gerçekte yegane değişen idare sistemidir, bu da Cumhurun Cumhuriyetle kenetlenip kucaklaşmasıyla başarılmıştır. Rejim diğer hükümet ve idare sistemi diğerdir. Türkiye’de rejimin ismi Cumhuriyet’tir, hükümet sisteminin ismi da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir. Bu ikisini birbirine karıştıranların zihinleri fukara olduğu için akılları da ukaladır. 20’inci yüzyılın birinci çeyreğinde Cumhuriyet rejimini kuran büyük Türk milleti, 21’inci yüzyılın birinci çeyreğinde de ulusal ve tarihi emanetlerle uyumlu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmiştir. Cumhuriyetle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olağan dışı koşullarda milletimizin haklı ve legal iradesiyle tecelli etmiştir. İkisi de ulusal bekanın, ulusal hasretlerin, ulusal amaçların icra ve ihata azmiyle perçinlenmiştir. Cumhuriyet’in gerisinde Çanakkale Zaferi’nin heybeti, Ulusal Uğraş’ın haşmeti varken; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gerisinde 15 Temmuz ihanet ve işgal hevesine karşı milletin kahramanca direnişi bulunmaktadır. İçtenlikle tutan, safiyetle okşayan müşfik ellerin pahasını bilmeyenler, tekme üstüne tekme atan menfur ayaklara kapanmaktan özel haz alan teslimiyetçi şarlatanlardır? dedi.

‘DÖKÜLEN ŞEHİT KANLARI HEBA EDİLMEMİŞTİR’

Devlet Bahçeli, ‘Cumhuriyet’e karşı çıkanlar manda ve himaye hayranlarıydı. Cumhuriyet’e karşı gelenler zulme boyun eğenler, ‘bizden bir şey olmaz’ diyen korkaklardır. Bugün ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne itiraz edip ne idiğü muğlak ve muamma olan güçlendirilmiş Parlamenter Sistem peşinde koşanlar, 15 Temmuz’un rövanşını almak için hazırda bekleyen, FETÖ’nün ve PKK’nın dümen suyuna giren yozlaşmış siyasi partilerdir. Bunların yalnızca siyasetleri değil, vicdanları da emperyalistlerin kurşun askeri haline gelmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi idare sisteminde muazzam bir ıslahat, devlet hayatında muteber bir silkiniş, sonumuzu hazırlamak isteyen hainlere ve muhasım çevrelere unutamayacakları ulusal bir yanıttır. Cumhuriyet demokrasiyle çatısını örmüş, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi demokrasiyle taçlanmıştır. Su aka aka yatağını bulmuştur. Dökülen şehit kanları heba edilmemiştir. diye konuştu.

‘KILIÇDAROĞLU, ÖZERKLİK EMELLERİNİN BÖLÜCÜ GAYELERİN ÜMİDİDİR’

Sistem anarşisi çıkarmak için güç birliği yapanların milletin iradesine tahammül edemeyen demokrasi muhalifleri olduğunu söyleyen MHP başkanı Bahçeli, Sistem krizine oynayan, suyu bulandırarak ve milleti aciz düşürmek için fırsat kollayanlar Cumhuriyet’in birikim ve ana sütunlarını yıkmak hedefinde olan yabancı muhbirleridir. Kılıçdaroğlu Türkiye’de demokrasi olmadığını söylüyor. Gerçek demokrasiyi getireceklerini, Türkiye’yi barıştıracağını tez ediyor. Kılıçdaroğlu yanına aldığı parti liderleri ve vilayetlerini bırakıp kaçak halde sağda solda nutuk atan malum belediye liderleriyle birlikte terörle çaba edeceklerini ileri sürüyor. ‘Terörist Demirtaş’ı özgür bırakacağım diyen bir Cumhurbaşkanı adayı terörle uğraş değil, terörle müzakere ve mütarekeden öbür hiçbir şey yapmaz, yapamaz. İhanet odağı HDPPKK’nın dayanağıyla adaylık pozu veren Kılıçdaroğlu özerklik emellerinin, bölücü maksatların ümididir. Cumhuriyet demokrasinin, demokrasi de Cumhuriyet’in teminatı, bu iki kıymetin koruyucusu de aziz Türk milletidir. Karşımızdaki zillet cephesi Türkiye’ye karşıdır? dedi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki