Mersin'de MHP afişlerine akın

Mersin’de MHP afişlerine akın

Mersin‘in Faziletli ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi‘nin (MHP) afişlerinin kimliği bilinmeyen kişi ya da bireylerce kesilerek indirilmesi güvenlik kamerasına yansıdı. Hususla ilgili basın açıklaması yapan MHP Faziletli İlçe Lideri Fatih Serin, “Bu çeşit menfur taarruzlar ülkemize, milletimize hiçbir vakit yarar getirmeyecektir” dedi.

Alınan bilgiye nazaran, dün gece saat 23.00 sıralarında ilçeye bağlı Tömük Mahallesi’nde asılı olan MHP bayrak, pankart ve afişleri kimliği meçhul kişi ya da bireylerce kesilerek indirildi. Olayın akabinde bölgedeki güvenlik kameraları incelemeye alındı. Yapılan incelemede Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının bulunduğu bir aracın bir mühlet alanda durduğu, akabinde da parti bayrak ve pankartlarının yere indirildiği tespit edildi.

MHP İlçe Lideri Fatih Serin hususla ilgili ilçe binasında basın açıklaması yaparak, saldırıyı gerçekleştirenleri kınadı. Serin, “Hür ve demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Hür ve demokratik bir ülkenin gereği olarak birçok siyasi parti Türkiye Cumhuriyeti’nde uğraş ediyor. Natürel bizler de Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu seçimlere elimizden geldiği kadar hazırlandık, hazırlanmaya da devam ediyoruz” dedi.

Parti bayrak ve pankartlarına kimi şahısların ziyan verdiğini belirten Serin, “Dün akşam saat 11 civarında Tömük Mahallemizde asılı olan pankartlarımız kimliği belirlenmeyen birtakım şahıslar tarafından yere indirilmiştir. Biz her vakit şunu söylüyoruz. Demokratik bir ülkede yaşıyoruz arkadaşlar. Demokrasinin gereğini yapmaya çalışıyoruz. Bunun için çabamızı veriyoruz. Lakin bu cins menfur ataklar ülkemize, milletimize hiçbir vakit yarar getirmeyecektir. Ben bunu yapanları esefle kınıyorum. ve Milliyetçi Hareket Partisi’ni bu türlü bir çarkın içerisine çekmeye çalışanlara da Milliyetçi Hareket Partisi olarak şimdiye kadar müsaade vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. Biz yolumuza devam ediyoruz, devam etmeye de çalışacağız” biçiminde konuştu. – MERSİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa