Mersin'de 1 Mayıs coşkusu

Mersin’de 1 Mayıs coşkusu

Mersin‘de Emek ve Demokrasi Platformu tarafından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü coşkuyla kutlandı.

1 Mayıs Emekçi Bayramı hasebiyle, Mersin‘de saat 10.30’dan itibaren eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünde toplanan personel ve memur sendikaları, odalar, dernekler, siyasi partiler ve farklı kümelerin temsilcileri, buradan İnönü Bulvarı’nı takiben Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdü. Bir saatten fazla süren yürüyüş boyunca taşıdıkları dövizler ve pankartlarla yol boyunca slogan atan işçiler, Cumhuriyet Meydanına tek tek aranarak alındı. Mersin Emniyet Müdürlüğünün çok sıkı güvenlik tedbiri aldığı yürüyüş ve mitingde, meydanın etrafı da polis bariyerleri ile kapatıldı.

Yürüyüşe Mersin Büyükşehir Belediye Lideri Vahap Seçer, CHP Mersin Milletvekili Ali Becerikli Başarır da katılarak alandakileri selamladı. Mitinge çok sayıda kişi, çocukları ve bebek otomobillerinde bebekleriyle gelirken, Cumhuriyet Meydanını büsbütün dolduran binlerce kişi davul zurna eşliğinde halay çekti. Dev bir Atatürk posterinin de açıldığı ve Türk bayraklarının dalgalandırıldığı miting, ömrünü yitiren personeller için hürmet duruşuyla başladı. Akabinde işçiler daima bir ağızdan 1 Mayıs marşını söyledi.

Mitingdi iştirakçiler ismine konuşma yapan Mersin Emek ve Demokrasi Platformu Periyot Sözcüsü ve DİSK Genel-İş Sendikası Mersin Şube Lideri Kemal Göksoy, tüm iştirakçilerin gününü kutladı. Mersin’deki 1 Mayıs mitingi, lokal sanatkarların verdiği konserle sona erdi.

Öte yandan, DİSK’i protesto eden bir bayan ile Mersin Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri ortasında tartışma yaşandı. – MERSİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî