Meral Akşener'den seçim açıklamaları

Meral Akşener’den seçim açıklamaları

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, ” 14 Mayıs‘ta seçimi kazanırsak, işgalciymişiz. Haydi oradan be. Kendinize gelin, kendinize. Bunlar, kafayı yemiş” dedi.

Meral Akşener, seçim çalışmaları kapsamında düzenlediği seyahate Isparta’da devam etti. Uçakla Süleyman Demirel Havalimanı’na gelen Akşener’i, burada partililer karşıladı. Konvoy eşliğinde Mimar Sinan Mescidi önüne gelen Akşener, halka hitap etti.

Seçimlerin demokraside bayram olduğunu, lakin iktidarın 14 Mayıs’ı bir savaş olarak gördüğünü söyleyen Akşener, “14 Mayıs’ta seçimi kazanırsak, işgalciymişiz. Haydi oradan be. Bu ülkenin has evlatları nereden işgalci oluyormuş? Kendinize gelin, kendinize. Bir tanesi yeterlice karıştırmış. İktidara gelirsek, sizin iradeniz bizi seçerse; erkek erkeğe evlilik daha da gerisi var, erkekler ile hayvanların evliliği yasal olacakmış. Bunlar, kafayı yemiş. Bütün psikiyatrları, bu arkadaşları tedaviye, muayeneye davet ediyorum. Bunlar, bir kez başlı başına birer hezeyan ve nitekim ruh hastalığıdır” dedi.’BU ÇOCUKLARIN GELECEĞİNİ ÇALDINIZ’Akşener, kelamlarına şöyle devam etti:

“14 Mayıs akşamı sizin iradeniz, millet irademiz bizi seçerse; bizler şampanya ile kutlayacakmışız, onlar kazanırsa pak alınları secdeye varacakmış. Benim yaşımdakiler bilir. Hazreti Adem, kıssasını hatırlayanınız var mı? Elbette, var. Sen biliyorsun, ben biliyorum. Nedir, özelliği? Haramdan uzak durmak, kul hakkından uzak durmak. Harama el uzattığın vakit cennetten kovuluyorsun, ahmak. ve sen, sizler gencecik çocukların hakkını yediniz. Sizler bu çocukların geleceğini çaldınız. Sizler tarımla uğraşan insanlarımızın emeğini çaldınız. Isparta’ya, Ispartalıya vermek yerine Kanadalı çiftçiyi, Sırbistan’ı, Amerikan çiftçisini güçlü ettiniz, zengin” diye konuştu. Akşener, 14 Mayıs’ta iktidarın değişimi ile Isparta’nın hak ettiği hizmetleri alacağının kelamını verip, konuşmasını tamamladı.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Nurettin Arkan – Siyaset