Meclis'e sunulan torba teklifte yer almıyordu! AK Parti'den emeklileri heyecanlandıran açıklama

Meclis’e sunulan torba teklifte yer almıyordu! AK Parti’den emeklileri heyecanlandıran açıklama

Ak Parti, 15 unsurluk torba kanun teklifini Meclis’e sundu. En düşük memur maaşı 22 bin 17 TL’ye, ortalama memur maaşı ise 25 bin 15 TL’ye yükseldi. Torba yasa teklifinde “emekli zammı” konusunun yer almaması ise çeşitli tartışmalara neden oldu. Yaşanan gelişmeye ait değerlendirmede bulunan AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ ise milyonlara umut olacak “Eldeki imkanlara nazaran emeklilere, sabit gelirleri enflasyon karşısında ezdirmemek misyonumuz. Teklifte emeklilerin olmaması olmayacak demek değil” iletisini verdi.

“ELDEKİ İMKANLARA NAZARAN ENFLASYONA EZDİRMEMEMİZ ÖNCELİĞİMİZ”

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, CNN Türk canlı yayınında Dicle Canova’nın sorularını yanıtladı. Enflasyon oranının belirli olmasının akabinde gözlerin çevrildiği memur ve emekli maaşlarına ait konuşan Hamza Dağ, “Şu anda seçimde vermiş olduğumuz bir kelam var. Enflasyon oranı ortaya çıktıkça seyyanen artırım da ona nazaran düzenlendi. Tüm kamu çalışanlarına tıpkı oranda yapıldı. Teklifte emeklilerin olmaması olmayacak demek değil. Bu süreç içerisinde eldeki imkanlara nazaran son devirde yaşamış olduğumuz yüksek enflasyona ezdirmememiz önceliğimiz” dedi.

KURUMLAR VERGİSİ VE MTV ARTTI

Kurumlar vergisi ve MTV artışlarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Dağ, “2023 için bu bir ek halinde olduğu görülüyor. Yaşadığımız bir zelzele felaketi var, onun yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Biz bu manada da yaraların sarılması noktası vatandaşımıza yansıtmadan çözmeye çalışıyoruz. Bu süreci en hasıl olacak halde geçmeye çalışıyoruz.” biçiminde konuştu.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ.

“SİYASETEN DİKİLİ AĞACI YOK”

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ekonomi idaresiyle ilgili açıklamalarına cevap veren Dağ, “Hazine Bakanını Kemal Beyefendi dışında herkes tanıyor. 300 milyar dolar bulacağım diyordu. Siyaseten dikili ağacı yok. Seçim öncesi vaatlerini tutsun, ülkeye yararı olsun.” dedi.

SIĞINMACI POLİTİKASI

Türkiye’nin sığınmacı siyasetine ait değerlendirmelerde bulunan Hamza Dağ, “Sadece gönderim diyerek sonuç almak mümkün değil. Son iki üç yıldır değerli adımlar atıldı. Gerginliği azaltma bölgesinde Rusya ve öbür ülkelerle görüşme yapmak değerli.” halinde konuştu.

ERDOĞAN’DAN LOKAL SEÇİM TALİMATI

Yerel seçim hazırlıklarına ait bilgileri aktaran Dağ, “Strateji ünitemiz kuruldu. 2021 son aylarında stratejik yol oluşturmuştuk. Bunun çok yararını hissettik. Herkesin kendi görüşünü ortaya koyması, pandemi süreçlerinde bize yeterli bir sonuçlar ortaya çıkardı. Siyasetler ve seçim beyannamesine yansıdı. Evvelki seçimlerden deneyimimiz var. Cumhurbaşkanımız orta vermeden talimatları verdi. Lokal seçimler 31 Mart 2024’te olacak. O süreçte bambaşka bir atmosfere giriyorsunuz. Her partinin değişmeyen seçim kitlesi var” dedi.