Lider Akman'dan '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü' iletisi

Lider Akman’dan ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ iletisi

Van‘ın Tuşba Belediye Lideri Salih Akman, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün; kardeşliğin ve dayanışmanın güçlenmesine vesile olmasını diledi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle bir ileti yayımlayan Lider Akman; alın teri döken personelin ve işçinin dertsiz bir biçimde, huzurla çalışması, haklarının alın terleri kurumadan verilmesinin çok değerli olduğunu söyledi. ‘Bizler için alın teri ve emek en ulu değerdir’ diyen Lider Akman, “Çünkü bizler beşere kıymet veren, emeğe hürmet duyan ve alın terini kutsal gören bir anlayışa sahibiz” dedi.

Belediye olarak işçilerin daha yeterli hayat koşullarına sahip olmaları için ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiklerini vurgulayan Lider Akman, “Tüm dünyada olduğu üzere Türkiye’de de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü en değerli dayanışma günlerinden biridir. Bu değerli gün emeğe verilen kıymetin ve gösterilen hürmetin ifadesidir” diye belirtti.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün bir şenlik havasında geçmesini temenni eden Lider Akman, “Bu his ve niyetlerle tüm personel kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü tebrik ediyor, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum” tabirlerini kullandı. – VAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî