Köyceğiz ilçesine yeni su sporları tesisi yapılacak

Köyceğiz ilçesine yeni su sporları tesisi yapılacak

Muğla‘nın “sakin şehir” unvanlı Köyceğiz ilçesine su sporları tesisi yapılması için çalışma başlatıldığı bildirildi.

Muğla Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Musa Kazım Açıkbaş, gazetecilere, ilçedeki Su Sporları Kamp Eğitim Merkezi’nin yerine Olimpiyat Hazırlık Merkezi niteliğini taşıyacak bir tesis yapmayı planladıklarını söyledi.

Muğla‘nın bin 435 kilometre kıyı şeridi uzunluğuna sahip kent olduğuna değinen Açıkbaş, kentin bütün güzellikleriyle bir ortada bulunduran bir coğrafya olduğunu kaydetti.

Denizle iç içe yaşayan bir kent olduklarını vurgulayan Açıkbaş, “Doğal hoşluklarının yanında coğrafik koşulların getirdiği büyük avantajlar var. En değerli avantajlarından bir tanesi de Köyceğiz gölü. Avrupa’da bu türlü su sporlarına konut sahipliği yapacak bir alan olmadığını düşünüyoruz. Biz de bütün bu coğrafik avantajları daha ileriye götürebilmek, sportif muvaffakiyetleri yansıtmak için uğraş ve gayret içerisindeyiz.” dedi.

Köyceğiz’deki Muğla Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü’ne ilişkin tesisi modernize edeceklerini aktaran Açıkbaş, şunları söyledi:

“Köyceğiz Gölü kenarında su sporlarıyla ilgili planladığımız bir tesis var. Avrupa’daki kadrolara ve kendi ulusal ekiplerimize mesken sahipliği yapabilecek, kamp seviyesinde katkı sağlayacak hoş bir tesis planlamamız var. Bunun dışında kano ile alakalı Olimpiyat Hazırlık Merkezi niteliğini taşıyacak bir tesis. Kano sporunda ülkemizi milletlerarası arenada temsil edecek yüzlerce atlet yetiştirmemize katkı sağlayacağını düşünüyoruz.”

Kaynak: AA / Ömer Kundakçı – Aktüel