Kocaelili short track atletleri Türkiye Şampiyonası'ndan 13 madalyayla döndü

Kocaelili short track atletleri Türkiye Şampiyonası’ndan 13 madalyayla döndü

Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından Erzurum’da düzenlenen Kısa Kulvar Hız Pateni (Short Track) Türkiye Şampiyonası’na Kocaeli’den katılan atletler 13 madalya kazandı.

Palandöken Short Track Salonu’nda 27-30 Nisan tarihlerinde, Büyükler, Junior C, D, E, F ve G kategorilerinde Ankara, Erzurum, Samsun, Bursa, Kars, Ardahan ve Kocaeli’den 110’u bayan 217 sportmen, A ve Ümit Ulusal kadroları ile Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi (TOHM) ve altyapı kadrosu baraj müddetlerini geçmek için gayret etti.

Kocaeli’de 14 kulüpten 72 atletin kürsü gayreti verdiği yarışlarda, farklı kategorilerde 5 atlet birinci, 5 atlet ikinci, 3 atlet üçüncülükle dönemi tamamladı.

Yarışlarda, büyüklerde yarışan junior B kategorisi sportmeni Körfez Buz Spor Kulübü’nden Toprak Efe Eroğlu A ulusal kadro ile TOHM, junior D kategorisinde Yurdum Gençlik Spor Kulübü’nden Elzem Taş yine TOHM müddetlerini kaymayı başardı.

Junior C kategorisinde Yurdum Gençlik Spor Kulübü’nden Doğukan Erdoğan TOHM ve ümit ulusal grup, Muhammed Arda Atlı ise TOHM, junior D kategorisinde Kocaeli Gençlik Spor Kulübü’nden Elif Tabiat Derin TOHM mühleti elde eden atletler oldu.

Yarışmalarda, junior E kategorisinde de Buz Ailesi Spor Kulübü’nden Muhammed Çukan ve Kuzey Okan ile Kocaeli Buz Sporları Kulübü’nden Damla Abdulrezzak, alt yapı grup müddetlerini elde etti.

Kaynak: AA / Tahir Turan Eroğlu – Spor