Kılıçdaroğlu'ndan Haluk Bayraktar'a canlı yayında karşılık: Onlar da şampiyonlar liginin modülü olacak

Kılıçdaroğlu’ndan Haluk Bayraktar’a canlı yayında karşılık: Onlar da şampiyonlar liginin modülü olacak

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı’nda TEKNOFEST’in başladığı akşam “Atatürk Havalimanı” başlığıyla paylaştığı görüntü tartışma konusu oldu. Bu paylaşım sonrası Kılıçdaroğlu ile Baykar Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar ortasında yeni bir polemik başladı.

“HALEN ABD’LİLERİN YAPABİLECEĞİNİ ZANNETMEK”

Atatürk Havalimanı’nın havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi haline getirileceğini duyuran Kılıçdaroğlu, projeyi Amerika’daki Sierra Nevada (SNC) şirketinin sahipleri Eren Özmen ve Fatih Özmen ile gerçekleştireceğini söyledi. Bayraktar ise “Halen ‘en iyisini’ Türklerin değil de ABD şirketlerinin yapabileceğini zannetmek… Nuri Demirağ’ın uçaklarını toprağa gömen zihniyet hiç değişmemiş.” diyerek Kılıçdaroğlu’na reaksiyon gösterdi.

“BU KADAR SİYASALLAŞMAYIN HALUK BEY”

“ONLARA HER TÜRLÜ DAYANAĞI VERECEĞİZ”

“KİM TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYUYORSA ONUN SİYASİ GÖRÜŞÜNE BAKMAM”

Kılıçdaroğlu kelamlarını şöyle sürdürdü: “Bütün bu gelişmeleri parti devleti süreci içinde yaptılar. Sanki Kılıçdaroğlu gelirse tıpkı mantıkla masraf mi, parti farklı devlet başkadır. Samsun’da TEKNOFEST’e ben de gittim. Pırıl pırıl gençler vardı. Kim bilmiyorum, bana söylesin. Diyecek ki ‘Sizin şu milletvekiliniz bizim aleyhimizde konuşuyor’ diye. Kim bu ülkede taş üstüne taş koyuyorsa ben onun siyasi görüşüne bakmam. Keşke Bayraktar beni TEKNOFEST’te karşılasaydı. Ben haber verdim ‘gelmek istiyorum’ dedim. Büyük bir ihtimalle çekindi ve kendisi TEKNOFEST’ten ayrıldı. Bakan yahut bakan yardımcısı bizi aldı, gezdirdi.”