Kayseri'de 1 Mayıs bildirileri

Kayseri’de 1 Mayıs bildirileri

Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç ve Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hasebiyle ileti yayımladı.

Emek verip, alın teri dökerek çaba gösteren tüm personellerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan Büyükkılıç, iletisinde, “Bütün çalışanlarımızın kaidelerini güzelleştirme, hak ettikleri en düzgün fiyatı almalarını sağlama ve adil bir çalışma ortamı oluşturmayı sürdürüyoruz. Bu his ve niyetlerle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesiyle her vakit yanımızda yer alan personel kardeşlerime şükranlarımı sunuyor, her birini en kalbi hislerimle selamlıyor, personellerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.” sözlerini kullandı.

Çolakbayrakdar’ın 1 Mayıs mesajı

Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar da iletisinde, emekçi dostu bir belediye olduklarını vurguladı.

“Bunun sorumluluğu içerisinde hareket ediyoruz. Bu noktada gece ve gündüz, hafta sonu, bayram ve tatil demeden yaklaşık 1500 çalışanımızla uğraş ediyoruz. Çalıştırdıklarınızın haklarını ‘Alın terleri kurumadan verin’ diyen Peygamberin ümmeti olarak bu anlayışı hayatımıza rehber edindik. Bilhassa emekçimizi, çalışanımızı bu memlekete hizmet edenler olarak gördüğümüz için onların hak ve hukuklarını koruyoruz. Personellerin taşerondan takıma geçmeden evvel Türkiye’de birinci toplu iş mukavelesinde sendika haklarının farklarını ödeyen belediye, Kocasinan Belediyesi’dir. Emek ve alın teriyle kentimizin ve ülkemizin kalkınmasında değerli rol oynayan kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.”

Kaynak: AA / Esma Küçükşahin – Yeni