Karşıyaka TFF 3. Lig'den kurtulmakta zorlanıyor

Karşıyaka TFF 3. Lig’den kurtulmakta zorlanıyor

Son 5 yıldır yer aldığı en alt profesyonel lig kategorisi olan TFF 3’üncü Lig’den kurtulmak için her seneye mutlak şampiyonluk gayesiyle başlayan Karşıyaka bu dönem da erken havlu atmaya yaklaştı. Daha evvel transfer yasağı nedeniyle altyapıdan gelen oyuncularının yer aldığı takımıyla ligde 2 defa Play-Off oynayan, yasağı açtıktan sonra geçen dönem 20 transfer yapıp küme düşmekten son haftalarda yakaladığı çıkışla kurtulan Kaf-Kaf, bu yıl da büyük hayal kırıklığı yaşadı. Bu yıl üst liglerden 13 destek yaparak yıldızlar topluluğu takım oluşturan yeşil-kırmızılılar tek gayesi şampiyonluk olarak belirlerken Play-Off’un da dışında kaldı.

Şampiyonluk yarışında havlu attıktan sonra amacına Play-Off’tan ulaşmak isteyen Karşıyaka, dün Alsancak Mustafa Denizli Stadı’nda taraftarı önünde en değerli rakiplerinden 52 Orduspor FK’ya 2-0 yenilince konutu başına yıkıldı. Play-Off’un son basamağı için çekiştiği Nevşehir Belediyespor’un evvel 2-0, akabinde 3-2 yenik duruma düştüğü deplasmanda Şile Yıldızspor’u 4-3 yendiği haftada meskeninde en değerli maçı kaybeden yeşil-kırmızılılar, son 3 hafta öncesi rakibinin 3 puan gerisine birinci 6’nın dışına düştü. Haftaya şampiyonluğa ulaşmak isteyen başkan Yeni Mersin İdmanyurdu’na konuk olacak Karşıyaka’da taraftar da inancını kaybetmeye başladı.

BÜYÜKKARCI’YA BÜYÜK TEPKİ

Karşıyaka tribünleri 52 Orduspor maçı sonunda 5.5 yıldır koltukta oturan Lider Turgay Büyükkarcı ve idaresi uzun mühlet istifaya davet etti. Bu dönem daha evvel Yomraspor maçında da idareye istifa daveti yapan taraftarlar, ekip en kıymetli imtihanı konutunda kaybedince öfke patlaması yaşadı. Taraftarlar futbolculara da maç sonu küfürlü reaksiyon gösterirken, 9 yıldır grupta forma giyen Mustafa Aşan formasını çıkarıp soyunma odasına giderken tribüne tamam işareti yaptı. Karşıyaka, döneme başladığı teknik yönetici Erman Güraçar’ı grup Play-Off çizgisindeyken gönderip yerine Selahaddin Dinçel’i getirmiş, daha sonra yine Erman Güraçar’la el sıkışmıştı.

İLKER ERGÜLLÜ YAKIN TAKİPTE

Karşıyaka’da bu ay yapılması gereken mali kongreye seçim hususu eklenmesi daveti yapıp başkanlığa aday olduğunu açıklayan Eski Basketbol Şube Lideri İlker Ergüllü futbol ekibini yakından takip ediyor. Basketbol maçlarında olduğu üzere son haftalarda futbol maçlarında da tribünde olan Ergüllü, 52 Orduspor randevusunu eski liderlerden AOSB Lideri Cenk Karace ve Mustafa Karabağlı’yla birlikte izledi. Karşıyaka’da 2 yıl evvel Temmuz 2021’deki kongrede ikinci defa başkanlığa seçilen Turgay Büyükkarcı’nın seçimli kongreye 1 sene daha olduğu için seçim kararı almayacağı öğrenildi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor