Jorge Jesus: "Şampiyonluk için bütün maçları kazanmalıyız"- Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus: - "Takımımı tebrik ediyorum"- "Kupa maçı sıkıntı...

Jorge Jesus: “Şampiyonluk için bütün maçları kazanmalıyız”- Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus: – “Takımımı tebrik ediyorum”- “Kupa maçı sıkıntı…

Jorge Jesus : “Şampiyonluk için bütün maçları kazanmalıyız”

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus :

“Takımımı tebrik ediyorum”

“Kupa maçı sıkıntı geçecek”

SİVAS – Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, Sivasspor maçının akabinde, “Bizim Galatasaray ile olan puan farkını kapatabilmek için bütün maçlarımızı kazanmalıyız. Şayet şampiyonluk yarışında olmak istiyorsak kalan bütün maçlarımızı kazanmalıyız” dedi.

Spor Toto Muhteşem Lig’in 32. haftasında Sivasspor deplasmanından 3-1 galibiyetle ayrılan Fenerbahçe’de Teknik Yönetici Jorge Jesus, müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Müsabakayı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Jesus, “Maçın birinci yarısında 11’e 11 oynanırken akıllı bir oyun sergiliyorduk. 3 topla çıkışımızla gol bulduk. Maç içerisinde üstün olan taraf bizdik. İkinci yarıda biraz daha geri çekildik skorun verdiği rahatlıkla. Fenerbahçe’nin DNA’sında baskılı oynamak var. Bir kişi eksik bir halde skoru muhafazaya çalıştık. Oyuncularımızı tebrik ediyorum. Taraftarlarımızı da tebrik ediyorum çok güzel dayanak oldular. Taraftarın her vakit bizim yanımızda olması çok kıymetli. Bizim Galatasaray ile olan puan farkını kapatabilmek için bütün maçlarımızı kazanmalıyız. Şayet şampiyonluk yarışında olmak istiyorsak kalan bütün maçlarımızı kazanmalıyız” dedi.

“Kupa maçı daha sıkıntı olacak”

Çarşamba günü Sivasspor ile oynayacakları kupa maçını da kıymetlendiren Jesus, “O maçta Sivasspor tıpkı formda oynar mı bilemiyorum. O maç daha güç olacak. Umarım kadrom o günde defansif manada güzel bir performans stantlar. Ne kadar çok oyuncum düzgünleşirse o maça daha düzgün odaklanacağız” sözlerini kullandı.

“24 saat çok önemli”

Bir gazetecinin, “Oyundan sakatlanarak çıkan Valencia’nın durumu nasıl?” halindeki sorusuna Jesus, “Doktor olmadığım için net bir teşhis belirleyemem. Çabucak hastaneye gitti. Şu anda toparlandı, kendine geldi ve şuuru açık aldığımız bilgiye nazaran. Durumunu gözlemleyeceğiz ve bakacağız. Başa alınan darbeden sonra 24 saat çok önemli” cevabını verdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Oğuzhan Sarzep – Spor