İzmir'de korkutan yangın: Dakikalarca balkonda mahsur kaldı

İzmir’de korkutan yangın: Dakikalarca balkonda mahsur kaldı

İzmir‘in Aliağa ilçesinde bir konutta çıkan yangında endişe dolu dakikalar yaşandı. Canını kurtarmak için balkona çıkan mesken sahibi, dakikalarca kurtarılmayı bekledi. Vatandaşların da yardımına koştuğu mesken sahibi, bölgeden geçmekte olan bir iş makinesiyle kurtarıldı.

Yangın, Siteler Mahallesi Arif Bala Caddesi’ndeki bir sitede meydana geldi. Binanın 1. katındaki dairede şimdi bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın sırasında konutta bulunan ikametgah sahibi S.B., canını kurtarmak için kendisini balkona attı. Durumu gören etraftaki vatandaşlar S.B.’nin yardımına koşarken, birtakım vatandaşlar da aşağı atlamaması istikametinde ikazlarda bulundu.

İş makinesiyle kurtarıldı

İhbar üzerine adrese 110 takımları yönlendirilirken, yangın esnasında bölgeden geçmekte olan bir iş makinesi S.B.’nin imdadına yetişti. S.B., sepetli iş makinesiyle kurtarılarak aşağıya indirildi. Adreste hazır bekletilen ambulansa alınan ve bacaklarında yanıklar oluştuğu öğrenilen mesken sahibi S.B., hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Site sakinlerini paniğe sevk eden yangın ise itfaiye takımlarınca söndürüldü.

Öte yandan yangın münasebetiyle meskenlerinden çıkamayan kimi apartman sakinleri de itfaiyenin sepetli aracıyla kurtarıldı. Dairede ve binada hasara neden olan yangınla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi. – İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa