İzmir Mitingi'nde Tunç Soyer: 'Hak, Hukuk, Adalet'

İzmir Mitingi’nde Tunç Soyer: ‘Hak, Hukuk, Adalet’

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Millet İttifakı İzmir Mitingi’nde; “Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde yerelde elde ettiğimiz bu başarıyı ülkemizin her köşesine yayma vakti. Sayın Genel Liderim, 85 milyonun Cumhurbaşkanı olarak sizin önderliğinizde bunu kesinlikle başaracağız. 14 Mayıs’ta daima birlikte ülkemizi, adalet olmadan kalkınma olmaz diyen tertemiz siyasete teslim edeceğiz. Bütün ülkenin her karış toprağına, havasına, suyuna, ruhuna şu üç kelimeyi nakşedeceğiz: hak, hukuk, adalet” diye konuştu.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nı oluşturan altı siyasi partinin Genel Liderleri ile Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun iştirakiyle bugün İzmir’de miting düzenledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, İzmir mitinginin  açılış konuşmasını yaptı. Soyer, şunları söyledi:

“İŞSİZE İŞ BULMAK DA BİZİM KEDERİMİZ, ÇALIŞANIN HAKKINI SONUNA KADAR ALMASI DA…”

“Bugün, gelincik tarlasına dönen bu meydanda serpilen tohumlar, bütün Anadolu’yu Trakya’yı ülkemizin, her karış toprağını saracak. Cumhuriyet tarihinin en büyük dostluk ve kardeşlik projesinin mimarı Sayın Genel Liderim, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu İzmir sizi Cumhurbaşkanı yapmaya kararlı ve siz, geleceğin Türkiye’sine çok yakışıyorsunuz. Bu seçimle birlikte yüzyıllık Cumhuriyetimiz demokrasi ile taçlanacak.  Bu seçimde 3 büyük eşiği tıpkı anda aşacağız. Birincisi, refah; ikincisi, adalet; üçüncüsü, özgürlüklerimiz… Millet İttifakı’nın belediye liderleri dört yıldır yönettiğimiz kentlerde bu eşikleri aşmak için çok çalıştık. Dört yıldır, bürokratik pürüzlere ve ekonomik krize karşın devasa yatırımlar yapıyoruz. Metrolar, tüneller, viyadükler inşa ediyoruz. Pandemi, sarsıntı, ekonomik kriz demiyoruz. Dağdaki çobanın ekmeğini de düşünüyoruz, üniversite öğrencimizin açlığını da… İşsize iş bulmak da bizim kaygımız, çalışanın hakkını sonuna kadar alması da…

“BÜTÜN ÜLKENİN HER KARIŞ TOPRAĞINA, HAVASINA, SUYUNA, RUHUNA ŞU ÜÇ KELİMEYİ NAKŞEDECEĞİZ: HAK, HUKUK, ADALET”

Şimdi, Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde yerelde elde ettiğimiz bu başarıyı ülkemizin her köşesine yayma vakti. Sayın Genel Liderim, 85 milyonun Cumhurbaşkanı olarak sizin önderliğinizde bunu kesinlikle başaracağız. 14 Mayıs’ta daima birlikte ülkemizi, adalet olmadan kalkınma olmaz diyen tertemiz siyasete teslim edeceğiz. Daima birlikte inşa edeceğimiz gelecekte hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Emekçiler ölmeyecek, hiç kimse şu ya da bu nedenle eğitim ya da sıhhat hakkından yoksun kalmayacak. Bütün ülkenin her karış toprağına, havasına, suyuna, ruhuna şu üç kelimeyi nakşedeceğiz: hak, hukuk, adalet.

“14 MAYIS’TAN SONRA UMUTLARI VE HAYALLERİ OLAN BİR TOPLUMU DAİMA BİR ARADA İNŞA EDECEĞİZ”

Sevgili İzmirliler, dünyanın en bereketli topraklarında hiç hak etmediğiniz bu yoksulluğu bitireceğiz. Zira o gün haramilerin sistemi yerle yeksan olacak. Bu ülkenin kaynaklarını, gerçek sahiplerine yani halka geri vereceğiz. 14 Mayıs’tan sonra umutları ve hayalleri olan bir toplumu daima bir arada inşa edeceğiz. Yalnızca hırsızlarla ve haramilerle ortamızda kırmızı çizgi olacak. 14 Mayıs, ortak geleceğimizin ismini koyacağımız bir seçim olacak. Bu seçimde refah ve yoksulluk ortasında bir tercih yapacağız. 14 Mayıs’ta yalnızca güçlünün haklı olduğu bir sistemi terk edeceğiz; halkın iktidarını kuracağız. 14 Mayıs’ta tek adam rejimini geride bırakacağız ve demokrasiyi seçeceğiz. 14 Mayıs Cumhuriyet’in, demokrasi, adalet, refah ve özgürlüklerle taçlandığı gün olarak tarihe geçecek. O gün ömür hakkının her şeyin üstünde olduğu özgür bir Türkiye kuracağız. O gün, içimizdeki Börklüce Mustafalar, o gün Yörük Ali Efeler, o gün Yunuslar, Nene Hatunlar, Hasan Tahsinler ve o gün içimizdeki Mustafa Kemaller tekrar şahlanacak. O gün gülümsemeyi unutan, cümbüşü, sevinci, hayalleri, umutları çalınan 2023 jenerasyonu gençler büyük dönüşümün lokomotifi olacaklar.

“14 MAYIS TEKRAR KURTULUŞUN VE KURULUŞUN GÜNÜDÜR”

Sevgili İzmirliler, 14 Mayıs yine kurtuluşun ve kuruluşun günüdür. O gün cepheye yalın ayak cephane taşıyan Anadolu bayanlarına ve kahraman cetlerimize duyduğumuz ahtı vefanın günüdür. O gün çocuklarımıza ve torunlarımıza aydınlık bir gelecek armağan etmenin memnunluğunu yaşayacağımız bir gündür. 14 Mayıs, tıpkı yüzyıl evvel olduğu üzere zalimlerin değil; mazlumların zaferi olarak tarihe geçecek.

“BU ÜLKEDE BİR ŞEY DEĞİŞECEK, HER ŞEY DEĞİŞECEK”

Sevgili İzmirliler, çok yakında kimsenin başını öne eğmediği bir ülkede yaşamaya başlayacağız. Yeni yüzyılın seçiminde yeni bir Kemal çıkaracağız. Bunu daima bir arada yapacağız ve kardeşlerim gözler palavra söylemiyorsa, kelamlar palavra söylemiyorsa bu seçimi kazanacağız. Bu ülkede bir şey değişecek, her şey değişecek.”

Kaynak: ANKA / Siyaset