İSTANBUL-ZAFER PARTİSİ'NDEN İSTİFA EDEN PARTİLİLER MERASİMLE AK PARTİ'YE KATILDI

İSTANBUL-ZAFER PARTİSİ’NDEN İSTİFA EDEN PARTİLİLER MERASİMLE AK PARTİ’YE KATILDI

ZAFER Partisi’nden istifa eden partililer, AK Parti İstanbul Vilayet Başkanlığı’nda gerçekleştirilen merasimle AK Parti’ye katıldı. Merasime katılan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Bizim etnik kökenler üzerinde bir ayrışmamız asla kelam konusu değildir. Bu coğrafyada yaşayan, bu ülkenin vatandaşı olan her kardeşimiz, 85 milyon hangi etnik kökene ilişkin olursa olsun hepsi birdir, beraberdir, kardeşimizdir. ve birebir mukadderatı paylaştığımız insanlardır” dedi.

“BİR SEFER DE YAPILANLARDAN İFTİHAR ET”

Zafer Partisi‘nden ayrılarak AK Parti’ye katılan 300 üyenin rozet merasimi AK Parti İstanbul Vilayet Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Merasime AK Parti Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe katıldı. Partiye yeni katılan 300 üyeyi tebrik eden Kurtulmuş, “Ana muhalefet partisi başkanı, ya arkadaş bir defa de bu milletin sevincine ortak ol. Bir sefer de bu milletin duyduğu özgüvene sen de ortak ol. İşte yüz binlerce insan, 5 günde 3 milyonu aşkın İstanbullu TEKNOFEST’i gelip ziyaret edecek. İnsanları gördüm, oradaki Türk Savunma Endüstri’nin ürettikleri helikopterlere, uçaklara, İHA’lara, SİHA’lara yaklaşıyorlar, fotoğraf çekiyorlar, sarılıyorlar, iftihar ediyorlar. Bir sefer de bundan iftihar et. Bununla iftihar etmek yerine beyefendi ne diyor? Efendim ‘Biz Yeşilköy Havalimanı’nı, işte geldiğimizde Amerikalı falanca firmanın buyruğuna vereceğiz.’ O firmanın da CIA ile bir ekip ortak projelerinin olduğu da biliniyor. Ancak işin garip tarafı kıymetli arkadaşlar Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi olduğunu tez eden Türkiye’nin açık orta ikinci partisi, geriden gelen partisinin genel liderinin, hem de ismi Atatürk Havalimanı olan Yeşilköy’deki şenliğin başladığı birinci günde böylesine büyük bir hezeyanı ortaya koymuş olmasıdır” dedi.

“BU MİLLET, ALEVİLİĞİ SÜNNİLİĞİ BİR AYRIŞMA VESİLESİ OLARAK KABUL ETMEZ”

Numan Kurtulmuş, “Birisi kalkıyor diyor ki ben Sünniyim, öteki kalkıyor diyor ki ben Aleviyim. E sorduk mu? Bu millet Aleviliği, Sünniliği vesaire bir ayrışma vesilesi olarak kabul etmez. Alevilikle Sünnilikle bizim farklılıklarımızın içerisindedir ve bizim zenginliğimizdir. Bu manada Sayın Cumhurbaşkanımızın dediğini bir sefer daha hatırlatmak istiyorum Bizim Alevilik, Sünnilik diye bir dinimiz yok. Bizim Müslümanlık diye bir dinimiz vardır. ve bu halkın da yüzde 99’u Müslüman bir millettir. Bir diğeri efendim Kürt, Türk vesaire. Bizim etnik kökenler üzerinde bir ayrışmamız asla kelam konusu değildir. Bu coğrafyada yaşayan, bu ülkenin vatandaşı olan her kardeşimiz, 85 milyon hangi etnik kökene ilişkin olursa olsun hepsi birdir, beraberdir, kardeşimizdir. ve tıpkı yazgısı paylaştığımız insanlardır” diyerek kelamlarını noktaladı.

YAPMIŞ OLDUĞUMUZ İSTİŞARELER SONUCUNDA KARŞINIZA ÇIKMIŞ BULUNMAKTAYIZ

AK Parti’ye yeni katılan 300 partiliyi temsilen konuşma yapan Zafer Partisi kurucular heyeti eski üyesi Ayşe Melda Topyay, “Siyaset grup fiyat üzere olmuyor. Şu andaki örneğinde gördüğünüz üzere parti programlarını ve seçim beyannamelerini incelikten sonra bizler gelmiş olduğumuz partinin kurucular heyeti üyeleri, genel yönetim konseyi ve birbirinden kıymetli vilayet ve ilçe idare takımları ve üyeleri, ortamızda yapmış olduğumuz istişareler sonucunda karşınıza çıkmış bulunmaktayız. Ülkemizin içinde bulunduğu durum, gerçekçi bir bakış açısıyla incelendiğinde tüm dünyayla rekabet edebilen görmüş olduğum eksikliklerle ilgili olarak süratli ve kalıcı tahliller üretebilen bir önderin genel başkanlığında Türk siyasetinde olmaktan gurur ve onur duymaktayız” dedi.

Konuşmaların akabinde AK Parti Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partiye katılan yeni üyelere rozetlerini taktı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel