İSTANBUL-SOYLU DÜNYAYA, BU MEDENİYETİMİZİ NAKŞEDECEĞİZ

İSTANBUL-SOYLU DÜNYAYA, BU MEDENİYETİMİZİ NAKŞEDECEĞİZ

İÇİŞLERİ Bakanı ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, Esenler’de vatandaşlarla bir ortaya geldi. Soylu, bölgeye Türkiye‘nin huzur getireceğini belirterek, “Allah bize fırsat verecek, bunu göreceksiniz. Allah bize fırsat verecek, Şam’a da huzuru biz getireceğiz, Bağdat’a da huzuru biz getireceğiz. Afganistan, Kabil’e de huzuru biz getireceğiz. ve dünyaya, bu medeniyetimizi nakşedeceğiz Allah’ın izniyle” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Esenler’de düzenlenen aktiflikte, vatandaşlara seslendi. Doğu’da birçok vilayette bulunan organize sanayi bölgesine yatırım yapmak isteyenlerin olduğunu lisana getiren Soylu, “Şu anda Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde 450 yatırımcı sıra bekliyor ki, ben buraya yatırım yapayım diye. Birebiri Ağrı’da var. Birebiri Şanlıurfa’da var. Birebiri Mardin’de var. Birebiri Van’da var. Bizim kederimiz nedir biliyor musunuz. 780 bin kilometrekare değil. Allah bize fırsat verecek, bunu göreceksiniz. Allah bize fırsat verecek, Şam’a da huzuru biz getireceğiz, Bağdat’a da huzuru biz getireceğiz. Afganistan, Kabil’e de huzuru biz getireceğiz. ve dünyaya, bu medeniyetimizi nakşedeceğiz Allah’ın izniyle” dedi.

‘TÜRKİYE’DEKİ İSTİKRARI BOZMAK İSTİYORLAR”

ABD’nin Türkiye‘ye karşı tavrını eleştiren Soylu, ‘Bana diyor ki oradaki malına el koyacağım. Benim orada bir tek malım var dedim. O da FETÖ. Onu da almayan namerttir. Onu da alacağız oradan. Şunu söyleyeyim. Türkiye Tayyip Erdoğan’la güvenlik istikrarını yakaladı. Türkiye Tayyip Erdoğan’la siyasal istikrarını yakaladı. Türkiye Tayyip Erdoğan’la, bütün istikrarlarını yakalayarak devam ediyor. Artık, bu istikrarı bozmak istiyorlar. Öteki bir şey daha yaptı. Oraları yaktılar, yıktılar. Şırnak’ı, Cizre’yi, Nusaybin’i, Kızıltepe’yi Yüksekova’yı; kardeşlerim, kıymetli büyüklerim oranın her birini konutlarıyla, okullarıyla, spor salonlarıyla hem de çok kısa müddette inşa etti. ve oradaki vatandaşlarımıza verdi. Tayyip Erdoğan ne demek istedi biliyor musunuz’ Benim devletim 85 milyonun devletidir. ‘Ben 85 milyonun Cumhurbaşkanıyım’ dedi” halinde konuştu.

Türkiye’nin çok sayıda sıkıntı süreçten çıktığını hatırlatan Soylu, “Bütün bu maliyetlerin hepsini yaşadık. Fakat en büyük maliyet 15 Temmuz maliyetiydi. 15 Temmuz’da uçaklarla, helikopterlerle, tanklarla, insanlarımızı katlettiler. Bunu daima bir arada biliyoruz. Bunu daima birlikte yaşadık. Aslında ülkemizi işgal etmek istediler. FETÖ, Amerika’ya ülkemizi peşkeş çekmek istedi. Lakin Allah bu milletten razı olsun. Şu ay yıldızlı bayraklarla. Onları doğuran analardan razı olsun ve Tayyip Erdoğan’ı yedirmediler. Bu ülkeyi yedirmediler. Bu ülkenin üzerine vesayet kurmak isteyenlere müsaade etmediler. Bunların hepsini biz yaşadık. Bunların hepsini Arjantin yaşamadı. Bunların hepsini Brezilya yaşamadı. Bunların hepsi bu ülkede yaşandı. Zalimce insanlarımızı katlettiler. Ben o gün de söyledim, bugün de söylüyorum. O darbenin ardında bal üzere Amerika var. Kızmışlar bana, iki sefer istenmeyen adam ilan etmişler, yasak koymuşlar. Yahu 50 bin kez yasak koysanız, ne müellif. Bu ülkede daha evvelce Amerikan Büyükelçisi bir kelam söylediği vakit herkes huzursuz olurdu. Artık Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’sinde bırak Amerikan Büyükelçisini, Amerikan Lideri’nin söylediği kelamını Türkiye’de kimse sallamıyor” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki