İNTİSAD Lideri Av. Selahattin Par: "Türk yatırımcılara yaklaşık 100 milyon dolarlık iş hacmi geliştirdik"

İNTİSAD Lideri Av. Selahattin Par: “Türk yatırımcılara yaklaşık 100 milyon dolarlık iş hacmi geliştirdik”

İş dünyası, Enternasyonal İş İnsanları Derneği’nin (İNTİSAD) 5’inci kuruluş yıl dönümünde bir ortaya geldi.

İş dünyası, Enternasyonal İş İnsanları Derneği’nin (İNTİSAD) 5’inci kuruluş yıl dönümünde bir ortaya geldi. İstanbul’da düzenlenen kuruluş yıl dönümü gecesine iş dünyasından 400’e yakın konuk katıldı. Gecede; İNTİSAD üyesi önde gelen şirketlere de teşekkür plaketi verildi.

Sunuculuğunu Mesut Yar’ın üstlendiği merasimde konuşan İNTİSAD Lideri İş İnsanı ve Avukat Selahattin Par, “Tüm dünyada olduğu üzere ülkemizde de kuvvetli ekonomik şartlardan geçiyoruz. Bu zorluklarla baş etmek yıpratıcı olsa dahi, pes etmeden durumu fırsata çevirmek üzere var gücümüzle çalışıyoruz. Ne ekonomik kriz, ne pandemi ne de diğer nedenler gücümüzü azaltamadı. Gururla söyleyebilirim ki; 5 yılda 25 bin kilometre yol giderek, yaklaşık 100 milyon dolarlık bir iş hacminin oluşmasına katkı sağladık. Üyelerimizin yeni iş birlikleri kurmasına, yeni pazarlar bulmasına önderlik ettik. Milletlerarası alanda Belçika, Rusya, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya ve Gana’da çok sayıda iş birliğinin temellerini attık. Gittiğimiz her ülkede, gerek ticaret odaları gerekse büyük şirketlerle ticaretin yanı sıra kültürel ve ulusal kıymetlerimizi de tanıtmaya da hassasiyetle dikkat ettik. Yurtdışında sürdürdüğümüz çalışmalar sonucunda bugün ortamızda bulunan Rusya’dan, Afrika’dan ve Almanya’dan çok bedelli konuklarımız var. Kendilerini ülkemizde ağırlamaktan memnuniyet duyduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

“Üniversite öğrencilerimizi iş hayatına hazırlıyoruz”

Sözlerine devam eden Par, “Derneğimiz İNTİSAD’ın kurucuları ortasında yalnızca yatırımcılar ve iş insanları değil, çok değerli akademisyenlerimiz de var. Akademik topluluğun iş dünyasına katkıları yadsınamaz. Üniversitelerde okuyan öğrencilerimize mentorluk yapmak, onları iş hayatına hazırlamak, dünyaya açılmaları için rehberlik etmek üzere gayelerimizi muvaffakiyetle hayata geçirdik. Bu çalışmalarımızla bugünümüzü geliştirirken, yarınımızı da güçlü bir halde inşa ediyoruz. Sözlerimi noktalamadan evvel 2023 ve 2024 yıllarında Afrika kıtasında ve Türki Cumhuriyetlerdeki çalışmalarımızı duyurmak istiyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Gecede derneğin 2017 yılında başlattığı “Dünyayı Yeşil Kurtaracak” projesi ile çevreci üretim ve ekolojik istikrarın korunmasına yönelik yeni jenerasyon üretim siyasetleri da gündeme getirildi.

Törene çok sayıda isim katılırken, Selçuk Balcı müzikleriyle beğeni topladı. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İktisat