İçişleri Bakanı Soylu, Çorum'da vatandaşlara hitap etti Açıklaması

İçişleri Bakanı Soylu, Çorum’da vatandaşlara hitap etti Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Terör örgütünün dağlarda 86 teröristi kaldı. Burada, kahraman Çorum‘da huzurunuzda söylüyorum, bu 86 teröristi Cumhuriyetin 100. yılının bitişi olan 29 Ekim 2023’te büsbütün ortadan kaldırmazsak namerdiz.” dedi.

AK Parti İstanbul 2. Bölge milletvekili adayı Soylu, Çorum Devlet Tiyatro Salonu önünde vatandaşlarla buluştu.

Burada kurulan platformda vatandaşa hitap eden Soylu, 14 Mayıs’taki seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için takviye istedi.

Türkiye’nin son 12 yıldır Seyahat olayları, 17-25 Aralık süreci, 15 Temmuz darbe teşebbüsü, Kovid-19 salgını, yangın ve sel üzere birçok olay yaşadığını belirten Soylu, “Kaptan, yani Reis gemiyi bu kadar badirenin içerisinde karaya oturttu mu? Gemiyi dalgalara teslim etti mi? Selamete çıkardı, gemiyi istikametinden ayırmadı. Bunu yaparken tıpkı vakitte Türkiye’nin eğitim, sıhhat, güç, güvenlik altyapısını yüz yıllık yaptı, Allah’ın müsaadesi ve sizin desteğinizle. Tayyip Erdoğan yalnızca bunları yapmadı, zihniyet ihtilali gerçekleştirdi.” diye konuştu.

Bu olayların ekonomik maliyetinin de olduğuna dikkati çeken Soylu, Erdoğan’ın bu süreçte kimseyi yalnız bırakmadığını söyledi.

Göreve geldiğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine teröre takviye veren belediyelerle ilgili talimatlar verdiğini aktaran Soylu, şöyle devam etti:

“2 gün sonra sabah hepsini derdest ettik, hepsini aldık vazifeden. Onların vaktinde saat 4’ten sonra beşerler sokağa çıkmazlardı, mahkemeler kurmuşlardı. Tıpkı vakitte haraç alıyorlardı esnaftan. Haydi bakalım artık haraç al da göreyim seni. Terör örgütünün dağlarda 86 teröristi kaldı. Burada, kahraman Çorum’da huzurunuzda söylüyorum, bu 86 teröristi Cumhuriyetin 100. yılının bitişi olan 29 Ekim 2023’te büsbütün ortadan kaldırmazsak namerdiz. Onların gerisinde kimlerin olduğunu, kimlerden güç aldıklarını biliyoruz. Biz yalnızca PKK’yı, PYD’yi yenmiyoruz. Biz tıpkı vakitte onların ağa babalarını da yeniyoruz Allah’ın müsaadesi ve inayetiyle.”

Soylu, terörden arındırılan Gabar Dağı’nda yapılan aramalarda Suudi Arabistan’daki petrol kalitesinde petrol bulunduğunu, Türkiye’nin artık kendi gücünü üreterek güçte tam bağımsızlığa ulaşacağını kelamlarına ekledi.

Soylu, konuşmasının akabinde CHP’den AK Parti’ye geçen Çorum Vilayet Genel Meclisi üyesi Suat Atalay’a parti rozeti taktı.

Kaynak: AA / Kemal Ceylan – Siyaset