Hüdapar'dan Mersin'deki akına reaksiyon

Hüdapar’dan Mersin’deki akına reaksiyon

Mersin‘de Hüdapar üyelerince, partilerinin tanıtım standına yönelik HDP yandaşlarınca gerçekleştirilen taarruz protesto edildi.

Bu taarruzun birinci olmadığını, daha evvel de Bursa, Yalova ve Tarsus’ta da benzeri hücumlar gerçekleştirildiğini kaydeden Dinç, “Bizler onların yaptığı bu berbat taarruzlara karşın, söyledikleri bu palavralara ve iftiralara karşın sağ duyulu olmaya devam edeceğiz. Hiçbir biçimde şiddete başvurmadan legal tabanda siyaset yapmayı sürdüreceğiz” tabirlerini kullandı.

Hüdapar Akdeniz Koordinatörü Salih Demir ise, 2023 yılı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı aldıkları andan itibaren, Millet İttifakı bileşenlerinden CHP ve UYGUN Parti ile birlikte HDP ve PKK tarafından Hüdapar’a karşı ağır bir kara propaganda yürütüldüğünü söyledi. Hüdapar aleyhine itibarsızlaştırma, düşmanlaştırma ve imha siyaseti yürüten bu odakların, çeşitli yol ve prosedürlerle kirli algılar oluşturduğunu savunan Demir, “Yapılan kirli algılara karşı ‘savaşa değil seçime gidiyoruz’ söylemimizi ısrarla tekrar etmemize karşın, bir seçim için memleketi ateşe vermekten çekinmeyen CHP, DÜZGÜN Parti, HDP ve PKK, gün geçtikçe hücum dozunu arttırmıştır. Son alarak Mansur Yavaş’ın ‘kökünü kazıyacağız’ sözü ile direk ataklar başlamıştır. Bu taarruzların talimatı Kandil’den verilmekte, Edirne Cezaevinde kurgusu hazırlanmakta, CHP ve ÂLÂ Parti merkezlerinde amaç noktalar belirlenmekte ve HDP merkezinden akınlar uygulamaya konulmaktadır” formunda konuştu. – MERSİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset