Hücumun akabinde HÜDA PAR'dan açıklama geldi: Talimat Kandil'den veriliyor

Hücumun akabinde HÜDA PAR’dan açıklama geldi: Talimat Kandil’den veriliyor

Mersin’in Akdeniz ilçesinde HÜDA PAR’ın AK Parti listesinden Milletvekili adayı olan Faruk Dinç‘in seçim çalışması için stant açan HÜDA PAR Vilayet Gençlik Kolları üyelerine, kimliği meçhul bireyler saldırdı. Saldırganlardan kimileri havaya ateş açarken, Bedir Karakayalı bedeninin çeşitli yerlerinden yaralandı. Olayın akabinde saldırganlar kayıplara karıştı.

SALDIRININ AKABİNDE YAZILI AÇIKLAMA

Olaya ait Mersin Vilayet Başkanlığı tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Faruk Dinç ve parti üyelerinin katıldığı basın açıklamasını, HÜDA PAR Akdeniz Koordinatörü Salih Demir okudu.

“SALDIRININ DOZUNU ARTIRDILAR”

Seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleme kararı almalarının akabinde partilerine yönelik kara propaganda yürütüldüğünü savunan Demir, “Partimiz aleyhine itibarsızlaştırma-düşmanlaştırma-imha siyaseti yürüten CHP, YETERLİ Parti ve HDP/PKK şeytanın aklına gelmeyecek yol ve tekniklerle partimiz aleyhinde propaganda yapmaktan çekinmemektedir. Yapılan kirli algılara karşı ‘Savaşa değil, Seçime gidiyoruz’ söylemimizi ısrarla tekrar etmemize karşın bir seçim için memleketi ateşe vermekten çekinmeyen CHP, Güzel Parti ve HDP/PKK gün geçtikçe hücum dozunu arttırmıştır.” dedi.

“SALDIRILARIN TALİMATI KANDİL’DEN VERİLMEKTE”

Demir şunları söyledi: “Partimize karşı yeni bir 6-8 Ekim holiganlığı ve barbarlığıyla atak gerçekleştirmeyi amaçlanmaktadır. Bu taarruzların talimatı Kandil’den verilmekte, Edirne Cezaevinden kurgusu hazırlanmakta, CHP ve Güzel Parti merkezlerinden gaye noktalar belirlenmekte, HDP merkezinden taarruzlar uygulamaya konulmaktadır. Seçimi kaybedeceğini gören millet ittifakının ele başı iki parti ve yan ayağı olan Kandil’in kuklaları bir sefer daha yenilecektir. Bu ülkeye barış be huzurun teminatı olarak HÜDA PAR mecliste yer alacaktır. Hiçbir hücumları bizi yolumuzdan döndüremedi, bugün de döndüremeyecektir.”

“SALDIRILAR SEÇİMLERLE İLGİLİ HALİMİZİN DOĞRULUĞUNU TEYİT ETMİŞTİR”

HÜDA PAR Genel Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu da bahse ait yazılı açıklama yaptı. Mersin’de partisinin seçim ofisine 5 gün evvel de el imali patlayıcı ile akın düzenlendiğini anımsatan Yapıcıoğlu, şunları kaydetti: “Bugün de tanıtım standında misyonlu gençlerimize silahla ve bıçakla saldırdılar, 3 kardeşimizi yaraladılar. Acil şifalar diliyorum. Bu taarruzlar 14 Mayıs seçimleriyle ilgili tutumumuzun doğruluğunu teyit etmiştir. Bu faşist zihniyetin kökü kazınıncaya kadar hürriyet ve adalet uğraşımız sürecek. Emperyalistlere, kuklalarına ve kiralık katillerine boyun eğmeyeceğiz.”