Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Kayseri'de vatandaşlarla bir ortaya geldi Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Kayseri’de vatandaşlarla bir ortaya geldi Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Sokaktaki bir kişi bile çıkıp Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini, bekasını Avrupa’ya vizesiz girmek için asla peşkeş çekmez.” dedi.

Nebati, Kayseri‘nin Develi ilçesinde Mustafa Aksu Kültür Merkezi’nde vatandaşlarla bir ortaya geldi.

Burada yaptığı konuşmada cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Üç ay içinde vize sıkıntısını bitireceğiz. Türkiye’de her vatandaş artık AB’ye vizesiz girecek.” formundaki açıklamasını pahalandıran Nebati, “Liderinize sahip çıkın, genel liderinize sahip çıkın, Cumhurbaşkanınıza sahip çıkın. 14 Mayıs akşamı AK Parti Genel Merkezi’ndeki balkonda şayet Cumhurbaşkanımız zafer konuşmasını yapmazsa bunlar 3 ay içerisinde Avrupa Birliği’ne vize alacaklarmış.” dedi.

Bakan Nebati, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Nasıl alacaklarını söyleyeyim de bu gece uyur musunuz uyumaz mısınız bilmem. Kaideleri belirli; Avrupa Birliği’ne vize için Suriye’den çıkacaksınız. Yani terör Türkiye’ye girecek. Terörle uğraş yasasını değiştireceksin. İçerideki teröristleri dışarı çıkaracaksın. Güney Kıbrıs’ı tanıyacaksın. Kasayı IMF’ye teslim edeceksiniz. Kusura bakmayın, bunu sokaktaki herkes yapar. Sokaktaki bir kişi bile çıkıp Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini, bekasını Avrupa’ya vizesiz girmek için asla peşkeş çekmez. Buna müsaade vermeyiz. Bu millet buna müsaade vermeyecek. Bu türlü bir şey olamaz. Onun için biz 14 Mayıs’a kadar ‘durmak yok yola devam’ diyerek bayrağımıza, milletimize sahip çıkacağız ve Cumhurbaşkanımızı tekrar lider seçeceğiz. Bu seçimin bir de öbür tarafı var. Cumhur İttifakı olarak meclise de güçlü çıkacağız.”

Türkiye’de yapılan her işi eleştiren bir kesim olduğunu belirten Nebati, bunlara kulak tıkayıp üretime devam edeceklerini lisana getirdi.

Nebati, Türkiye’nin her alanda ulusal ve yerli üretimde altın çağını yaşadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Türkiye kendi mühendisleriyle yerli ve ulusal büyük bir çıkarma gemisi üretti. Bunu beğenmiyorlar. Kendi uydumuz olan İMECE’yi fırlattık. Bunu da duymazlar. Lisan var doğruyu söylemez, kulak var doğruyu işitmez, göz var görmez. Bunlar her şeye burun kıvırırlar. Altay tankımız düşmana gözdağı. İnanan bir Türk vatandaşına güç veriyor. Altay tankını da görmezden gelirler. Bunlar daima burun kıvırırlar.”

Toplantıya, Develi Belediye Lideri Mehmet Cabbar, AK Parti Kayseri Vilayet Lideri Fatih Üzüm, AK Parti Kayseri milletvekili adayları ile vatandaşlar katıldı.

Öte yandan Bakan Nebati, toplantı öncesinde Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti.

Kaynak: AA / Sercan Küçükşahin – Siyaset