Havaların ısındığı Şanlıurfa'da vatandaşlar mesire alanlarına akın etti

Havaların ısındığı Şanlıurfa’da vatandaşlar mesire alanlarına akın etti

Havaların her geçen gün daha da ısınmaya başladığı Şanlıurfa’da vatandaşlar hafta sonu kırlara ve mesire alanlarına akın etti.

Şanlıurfa’da havaların ısınmasıyla birlikte konutlarından çıkan vatandaşlar hafta sonunu kırlarda ve mesire alanlarında geçirdi. Ceylanpınar ve Viranşehir ilçelerinde yaşayan vatandaşlar, gereçlerini araçlarına yükleyerek aileleriyle birlikte piknik yapmanın keyfini yaşadı. Her iki ilçenin ortasında bulunan ve tabiatı ile cazibe merkezi pozisyonunda olan Aslan Baba Kırsal Mahallesi’nde bir ortaya gelen binlerce vatandaş, bahar havasının da tadını çıkarttı. Erkekler mangalın başına geçerken gençler ve çocuklar ise çimenlerin üzerinde oyunlar oynadı.

Viranşehir’den piknik yapmak için gelen Hüseyin Kaşan, “Arkadaşlarla boş vaktimizde buraya gelip kıymetlendiriyoruz. Ziyaretimizi yapıyoruz, duamızı yapıyoruz. Bu halde vaktimizi kıymetlendiriyoruz lakin dediğim üzere eksiklerimiz var. Eksiklerimiz tamamlansa, burayı tanıtsalar eksiksiz olur” dedi.

Ceylanpınar’dan pikniğe gelen Selahattin Geçgil ise ilçelerine yakın bir yerde bu cins yerlerin yapılmasını istedi. – ŞANLIURFA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal