GÜNDEM / 1 Mayıs 2023

GÜNDEM / 1 Mayıs 2023

6 Nisan 1920

1- Kahramanmaraş merkezli sarsıntılara ait gelişmeler takip ediliyor. (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen Genel Heyetine ve İstikbalin Yüzyılı Tanıtım Programı’na katılacak. Programlara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da iştirak edecek.

(Ankara/12.00/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TEKNOFEST Kapanış Programı’na katılacak.

(İstanbul/16.40) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak, Bartın ve Manisa’da miting düzenleyecek.

(Zonguldak/12.00/Bartın/14.00/Manisa/18.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Adalet Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa milletvekili adayı Bekir Bozdağ, AK Parti Seçim İrtibat Ofisi’nin açılışına katılacak.

(Şanlıurfa/15.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul milletvekili adayı Murat Kurum, Kartal’da Doğulu ve Güneydoğulu vatandaşlar ile kahvaltı programına, Çavuşoğlu Sanayi Sitesi esnafıyla ve Yunus Emre Mahallesi sakinleri ile toplantıya katılacak, Kartal’da halka seslenecek, Zeytinburnu’nda Abdi İpekçi Spor Kompleksi TOKİ şantiyesindeki personellerle akşam yemeğinde bir ortaya gelecek.

(İstanbul/11.00-17.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Dışişleri Bakanı ve AK Parti Antalya milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’da mahallî basınla buluşacak, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Merkezi, L1 Laboratuvarı, Dr. Gönül Peçen-Dr. Ahmet Peçen 112 Acil Sıhhat Hizmetleri İstasyonu ve ambulans helikopter iniş alanı açılışlarına katılacak.

(Antalya/10.00-18.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul milletvekili adayı Süleyman Soylu, Bayrampaşa’da sivil toplum kuruluşlarıyla kahvaltıda buluşacak.

(İstanbul/09.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- Ulusal Eğitim Bakanı ve AK Parti Ordu milletvekili adayı Mahmut Özer, Akkuş AK Parti Seçim Uyum Merkezi’nin açılışını yapacak, Akkuş, Çaybaşı, İkizce AK Parti ilçe başkanlıklarını ziyaret edecek, esnafla bir ortaya gelecek.

(Ordu/11.30-16.45) (Fotoğraflı-Görüntülü)

6- GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, seçim uyum merkezi açılışına katılacak, mitingde vatandaşlara hitap edecek.

(Nevşehir/12.00/Mersin/15.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

7- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Esenyurt’ta Doğu ve Güneydoğu derneklerinin organize ettiği hemşehri buluşmasına katılacak.

(İstanbul/20.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

8- AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hayati Yazıcı, partisinin vilayet başkanlığını, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığını ve Öz-Sağlık İş şubesini ziyaret edecek, endüstriciler ve esnafla bir ortaya gelecek.

(Tekirdağ/13.00-16.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

9- Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, basın toplantısı düzenleyecek, Bayram Yeri Meydanı’nda halk ile buluşacak, Türk Ocağı Denizli Şubesi’ni ziyaret edecek.

(Denizli/09.00/13.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

EKONOMİ FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa Büyükşehir Belediyesi İnegöl Gençlik Merkezi, MODEF İnegöl Mobilya Fuarı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Mutfak Akademi ve Kestel Belediyesi Toplu açılış merasimleri ile Ertuğrul Beyefendi Meydanı Açılış Merasimi ve AK Parti Vilayet Teşkilatı İstişare Toplantısı’na iştirak edecek.

(Bursa/10.00-21.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Tarım ve Orman Bakanı, AK Parti Kahramanmaraş milletvekili adayı Vahit Kirişci, Toprak Mahsulleri Ofisi Başmüdürlük ve Afşin Seçim Ofisi açılışlarına, Muhtarlar, Mahalle Liderleri, Sandık Heyetleri ve Teşkilat Toplantısı ile Gençlik Buluşması’na katılacak.

(Kahramanmaraş/11.00/17.00/18.00/19.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ve AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, Ortahisar evvelki devir ve mevcut devir teşkilat kahvaltısına, Güney Etraf Yolu Temel Atma Merasimi’ne, Akçaabat sivil toplum kuruluşları ile istişare toplantısına ve Akçaabat Yaylacık Mahallesi seçim irtibat ofisi açılışına iştirak edecek.

(Trabzon/10.00/13.00/15.00/17.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimi kapsamında, yurt dışında sandık kurulan temsilciliklerde oy verme süreci devam ediyor. (Fotoğraflı-Görüntülü)

GÜNCEL

1- 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlanıyor

Bazı meslek birlikleri ve sendikalar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Maltepe Miting Alanı’nda kutlayacak

(İstanbul/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

HAK-İŞ Genel Lideri Mahmut Arslan Kahramanmaraş’ta, TÜRK-İŞ Genel Lideri Ergün Atalay Adana’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hasebiyle düzenlenecek etkinliklere katılacak.

(Kahramanmaraş/10.00/Adana/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

KÜLTÜR SANAT

1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kışlahan Çarşısı’nda turizm çalışanlarıyla bir ortaya gelecek.

(Antalya/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

SPOR

1- Spor Toto Muhteşem Lig’in 32. haftası İstanbulspor-Bitexen Giresunspor maçıyla tamamlanacak.

(İstanbul/20.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Türkiye Sigorta Basketbol Harika Lig’in 27. haftasında Bahçeşehir Koleji-Manisa Büyükşehir Belediyespor çabası yapılacak.

(İstanbul/19.00) (Fotoğraflı)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, imaj, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir biçimde kullanılamaz. Abonelerimiz de mukavele kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, diğer kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Ters davrananlar hakkında türel ve cezai her türlü müracaat hakkımız gizlidir.

Kaynak: AA / Şermin Coşkun – Aktüel