Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı Dönmez: "Darbeler, kısa ömürlü hükümetler bize çok vakit kaybettirdi"

Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı Dönmez: “Darbeler, kısa ömürlü hükümetler bize çok vakit kaybettirdi”

Enerji ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “”Darbeler, kısa ömürlü hükümetler bize çok vakit kaybettirdi. İnşallah ülkemizin güçte dışa bağımlılığını daima birlikte yenmiş olacağız” dedi.

Enerji ve Olağan Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Tunalı Mahallesi Gaffar Okan Caddesi’nde düzenlenen Roman Buluşması’na katıldı. Partisinin seçim çalışmalarını yürüten Bakan Dönmez, mahalle sakinleri tarafından klarnet ve davul eşliğinde karşılandı. Bakan Dönmez’e AK Parti Vilayet Lideri Süleyman Reyhan, AK Parti Eskişehir Milletvekili Adayları Hakan Çizmelioğlu ve Pınar Turhanoğlu Gücüyener ve parti teşkilatları eşlik etti. Konuşmasında petrol konusuna da değinen Bakan Dönmez, “Şimdi sıra petrolde. Çok yakın bir vakitte petrolle ilgili de büyük bir müjde verebiliriz. Bekleyin. Böylelikle inşallah ülkemizin güçte dışa bağımlılığını daima birlikte yenmiş olacağız” dedi.

“Türkiye maalesef birinci 100 yılında çok vakit kaybetti”

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerini işaret ederek konuşan Bakan Dönmez, “Eğer bu eser ve hizmetlerden mutluysanız Sayın Erdoğan’a ve adaylarına takviye olacaksınız. Tercihiniz, takdiriniz başımızın üstünde fakat ‘Yok bu kadar kâfi. Çok yoruldunuz, dinleneceksiniz’ diyorsanız o da sizin bileceğiniz iş. Türkiye maalesef birinci 100 yılında çok vakit kaybetti. Darbeler, kısa ömürlü hükümetler bize çok vakit kaybettirdi. Çok partili siyasi hayata biz 1950’li yıllarda başladık lakin 1980’e kadar birkaç tane darbe gördük. Akabinde şöyle bir durulur üzere olduk. Merhum Özal’ın hükümetleri vaktinde lakin o da kısa sürdü. O 1950 ile 2000 yılları ortasında onlarca hükümet geldi geçti. Toplam hükümetlerin ortalama hizmet mühleti 18 ay. Devletin arşivlerinde, raflarında yüzlerce proje vardı biz geldiğimizde. Hepsi tozlanmış. Niçin yapmadınız dedik? ‘Efendim tam biz yapacaktık hükümet değişti. Tam biz ihale ediyorduk bakan misyondan alındı’ dediler” sözlerini kullandı.

“Bu ülkeyi, bu milleti bölmek için çok gayret gösterdiler”

Bu yüzyılın Türk’üyle, Kürt’üyle, Çerkez’iyle, Arap’ıyla, Roman’ıyla, Balkan göçmeniyle herkesin yüzyılı olacağına tabir eden Dönmez, “Bu ülkeyi, bu milleti bölmek için çok efor gösterdiler. Fitne çıkartmaya çalıştılar ancak bir türlü başaramadılar. İnşallah bundan sonra da başaramayacaklar. Rabbim onlara fırsat vermesin” dedi. – ESKİŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset